Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (4k)
Tuesday, 16th March 1999
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Andrew Whitehead   ACT 32 12:11 3:02
2. David Osmond   ACT 24 12:20 3:05
3. Brian Livingston   ACT 21 12:24 3:06
4. Craig Core   16 U18 12:27 3:06
5. Jonathan Post   12:27 3:06
6. Rob Walter   ACT 23 12:41 3:10
7. Peter James   ACT 38 12:56 3:14
8. Ben Wisbey   ACT 21 13:09 3:17
9. Trevor Jacobs   ACT 47 M45 13:11 3:17
10. Anthony Scott   ACT 36 13:15 3:18
11. Shaun McCabe   ACT 20 13:16 3:19
12. Casey Guthrie   13:23 3:20
13. Tom Walter   13:25 3:21
14. Scott Imhoff   ACT 20 13:35 3:23
15. Wayne Corlis   ACT 17 U18 13:40 3:25
16. Ian Boyd   ACT 46 M45 13:41 3:25
17. Andy Horsburgh   ACT 41 M40 13:44 3:26
18. Graham Burke   ACT 52 M50 13:47 3:26
19. Marc Williams   ACT 14 U16 13:48 3:27
20. Michael Derlacki   ACT 26 13:50 3:27
21. Susan Hobson F ACT 41 W40 13:53 3:28
22. Peter Cullen   ACT 35 13:57 3:29
23. Perry Blackmore   ACT 33 13:58 3:29
24. Eamonn Moloney   ACT 49 M45 14:00 3:30
25. Ian Williams   ACT 36 14:03 3:30
26. Mick Whybrow   QLD 51 M50 14:06 3:31
27. Nicki Taws F ACT 33 14:09 3:32
28. Alan Towill   ACT 49 M45 14:10 3:32
29. Craig Wisdom   ACT 39 14:12 3:33
30. Michael Watson   14:14 3:33
31. Paul Barnett   NSW 21 14:15 3:33
32. Kent Williams   ACT 54 M50 14:17 3:34
33. David Holmes   ACT 40 M40 14:29 3:37
34. Gordon Nightingale   VIC 51 M50 14:31 3:37
35. Mick Corlis   ACT 39 14:37 3:39
36. Bob Harlow   ACT 51 M50 14:40 3:40
37. Dean Meyer   ACT 22 14:49 3:42
38. Damian Rutledge   ACT 32 14:53 3:43
39. Phil Corlis   ACT 15 U16 14:54 3:43
40. Emil Evers   ACT 21 14:58 3:44
41. Sarah Fien F NSW 31 14:59 3:44
42. Fiona Jorgensen F ACT 40 W40 15:02 3:45
43. David Morewood   ACT 43 M40 15:06 3:46
44. Courtney McCabe   ACT 14 U16 15:07 3:46
45. Eric Hodge   ACT 56 M55 15:08 3:47
46. Ken Eynon   ACT 53 M50 15:11 3:47
47. Jim White   ACT 49 M45 15:14 3:48
48. Robbie Costmeyer   ACT 52 M50 15:17 3:49
49. Adrian Rumore   ACT 40 M40 15:20 3:50
50. Robert Ey   ACT 39 15:26 3:51
51. Daniel Cook   NSW 13 U14 15:28 3:52
52. Jonathan Symonds   ACT 15 U16 15:29 3:52
53. Jo Bailey F 15:31 3:52
54. Ewen Thompson   ACT 41 M40 15:31 3:52
55. Charlie Modrak   ACT 49 M45 15:40 3:55
56. Michelle Ward-Pearson F ACT 15 U16 15:43 3:55
57. Neil Boden   ACT 48 M45 15:45 3:56
58. Ian Leves   ACT 46 M45 15:48 3:57
59. Emily Viner F 15:49 3:57
60. Alison Stanfield F ACT 32 15:54 3:58
61. Rob Thorpe   ACT 44 M40 16:02 4:00
62. Dave Hobson   ACT 50 M50 16:04 4:01
63. Ken White   ACT 45 M45 16:04 4:01
64. Amanda Ozolins F ACT 21 16:09 4:02
65. Allison Jones F ACT 22 16:15 4:03
66. Peter Smith   16:27 4:06
67. Kim Sainsbury F ACT 20 16:41 4:10
68. Michael Gardner   ACT 52 M50 16:47 4:11
69. Ian Mackenzie   ACT 50 M50 16:49 4:12
70. Renee Hiskins F ACT 23 16:52 4:13
71. Peter Trotter   ACT 63 M60 16:54 4:13
72. Julia Keith F ACT 30 16:56 4:14
73. Michelle Wells F ACT 27 16:58 4:14
74. Natalie Harper F ACT 25 16:59 4:14
75. Joanne Allison F 17:00 4:15
76. Judi Edwards F ACT 51 W50 17:08 4:17
77. Jo Cullen F QLD 50 W50 17:13 4:18
78. Jim McLean   ACT 40 M40 17:15 4:18
79. Mary Ann Busteed F ACT 50 W50 17:16 4:19
80. Ted Harrison   ACT 51 M50 17:16 4:19
81. Kaaren Sutcliffe F NSW 41 W40 17:20 4:20
82. Bryan McCarthy   ACT 53 M50 17:27 4:21
83. Nicole Daley F ACT 12 U14 17:31 4:22
84. Bill Jones   ACT 49 M45 17:36 4:24
85. Sharyn Kerr F ACT 21 17:38 4:24
86. Annette Sugden F QLD 36 W35 17:40 4:25
87. Karen Daniels F ACT 38 W35 17:40 4:25
88. Roy Jones   ACT 56 M55 17:49 4:27
89. Mike Ward-Pearson   17:59 4:29
90. Jela Zotovic F ACT 37 W35 18:02 4:30
91. Shannon Jones F ACT 19 U20 18:18 4:34
92. Frances Casella F 18:22 4:35
93. Tim Wright   ACT 47 M45 18:33 4:38
94. Robert Woodrow   ACT 55 M55 18:36 4:39
95. Kerrie Bristow F ACT 34 19:02 4:45
96. Jane Woodward F ACT 13 U14 19:13 4:48
97. Kevin Chapman   ACT 55 M55 19:13 4:48
98. Belinda Allison F ACT 25 19:29 4:52
99. Serena Romeyn F ACT 14 U16 19:29 4:52
100. Carolyne Kramar F ACT 34 19:34 4:53
101. Terri Sutcliffe F ACT 8 U10 19:52 4:58
102. Jim Tucker   ACT 49 M45 19:52 4:58
103. Doug Fry   ACT 60 M60 21:06 5:16
104. Maria White F ACT 46 W45 21:22 5:20
105. Nick Blackaby   ACT 44 M40 21:27 5:21
106. Eliza McGowan F ACT 17 U18 22:02 5:30
107. Caroline Campbell F ACT 56 W55 22:45 5:41
108. Sally Scott F ACT 27 22:47 5:41
109. Tony Wiggan   22:49 5:42
110. Gai Webster F ACT 44 W40 23:15 5:48
111. Barbara Bayliss F ACT 50 W50 23:27 5:51
112. Antonina Bolschelarski F ACT 45 W45 23:27 5:51
113. Nola De Chazal F NSW 60 W60 29:13 7:18
114. Val Chesterton F ACT 58 W55 29:16 7:19
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021