Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (4k)
Tuesday, 8th February 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Rob Walter   ACT 23 13:04 3:16 Y 100
2. Peter Haynes   ACT 39 13:14 3:18 Y 99
3. David Shepherd   ACT 22 13:23 3:20 Y 98
4. Bruce Graham   ACT 38 13:23 3:20 Y 97
5. Anthony Scott   ACT 37 13:26 3:21 Y 96
6. David Brickhill-Jones   ACT 19 U20 13:39 3:24 Y 95
7. David Kilham   ACT 25 13:42 3:25 Y 94
8. Trevor Jacobs   ACT 48 M45 13:48 3:27 Y 93
9. Phillip McGilvray   ACT 29 14:14 3:33 Y 92
10. Michael Leahey   ACT 46 M45 14:23 3:35 Y 91
11. Mick Whybrow   QLD 52 M50 14:31 3:37 Y 90
12. Steve Bradford   ACT 45 M45 14:37 3:39 Y 89
13. Gareth Candy   ACT 20 14:41 3:40 Y 88
14. Paul Considine   ACT 39 14:44 3:41 Y 87
15. Michael Derlacki   ACT 26 14:51 3:42 Y 86
16. Joy Terry F NSW 31 14:52 3:43 Y 85
17. Tony Cavuoto   ACT 49 M45 14:56 3:44 Y 84
18. Damian Rutledge   ACT 33 14:56 3:44 Y 83
19. Anthony Millgate   ACT 28 14:57 3:44 Y 82
20. Jane Livingstone F ACT 31 15:03 3:45 Y 81
21. Richard Faulks   ACT 40 M40 15:04 3:46 Y 80
22. Warren Lowry   15:10 3:47 Y 79
23. Hugh Jorgensen   ACT 34 15:15 3:48 Y 78
24. Peter Cullen   ACT 36 15:19 3:49 Y 77
25. Bob Harlow   ACT 52 M50 15:25 3:51 Y 76
26. Fiona Jorgensen F ACT 41 W40 15:27 3:51 Y 75
27. Graham Burke   ACT 53 M50 15:34 3:53 Y 74
28. Robbie Costmeyer   ACT 53 M50 15:43 3:55 Y 73
29. Doug Limbrick   ACT 56 M55 15:51 3:57 Y 72
30. Graham Zalewska-Moon   60 M60 15:56 3:59 Y 71
31. Eric Hodge   ACT 57 M55 16:08 4:02 Y 70
32. Nicki Taws F ACT 34 16:13 4:03 Y 69
33. Dave Hobson   ACT 51 M50 16:31 4:07 Y 68
34. Michelle Ward-Pearson F ACT 16 U18 16:31 4:07 Y 67
35. Jim White   ACT 50 M50 16:31 4:07 Y 66
36. Alan Green   ACT 51 M50 16:33 4:08 Y 65
37. Neil Boden   ACT 49 M45 16:38 4:09 Y 64
38. Charlie Modrak   ACT 50 M50 16:38 4:09 Y 63
39. Ian Leves   ACT 47 M45 16:47 4:11 Y 62
40. Andrew Bilski   ACT 17 U18 16:47 4:11 Y 61
41. David Whyte   NSW 49 M45 16:54 4:13 Y 60
42. Andrew Sutcliffe   NSW 46 M45 17:04 4:16 Y 59
43. Adrian Rumore   ACT 40 M40 17:06 4:16 Y 58
44. Ken White   ACT 46 M45 17:09 4:17 Y 57
45. Andrew Woodman   ACT 19 U20 17:11 4:17 Y 56
46. David Morewood   ACT 44 M40 17:20 4:20 Y 55
47. Julia Keith F ACT 31 17:22 4:20 Y 54
48. Cassie Trewin F ACT 22 17:23 4:20 Y 53
49. Rosemary Longstaff F ACT 48 W45 17:29 4:22 Y 52
50. Andrew Gardner   ACT 35 17:29 4:22 Y 51
51. Ken Eynon   ACT 53 M50 17:34 4:23 Y 50
52. Ian Mackenzie   ACT 51 M50 17:43 4:25 Y 49
53. Ian Boyd   ACT 47 M45 17:49 4:27 Y 48
54. Jim McLean   ACT 41 M40 17:54 4:28 Y 47
55. Chris Vincent   ACT 49 M45 17:54 4:28 Y 46
56. Rob Thorpe   ACT 45 M45 17:56 4:29 Y 45
57. Carolyne Kramar F ACT 35 W35 17:56 4:29 Y 44
58. Jo Cullen F QLD 51 W50 18:13 4:33 Y 43
59. Mick Charlton   ACT 48 M45 18:27 4:36 Y 42
60. Peter Trotter   ACT 64 M60 18:29 4:37 Y 41
61. Adam Robinson   ACT 26 18:31 4:37 Y 40
62. Max Chapman   ACT 45 M45 18:32 4:38 Y 39
63. Nicole Daley F ACT 13 U14 18:43 4:40 Y 38
64. Christine Pauling F ACT 38 W35 18:45 4:41 Y 37
65. Thomas Wright   ACT 10 U12 18:56 4:44 Y 36
66. Kerrie Tanner F ACT 39 W35 19:00 4:45 Y 35
67. Bill Jones   ACT 49 M45 19:02 4:45 Y 34
68. Katie Strong F 34 19:11 4:47 Y 33
69. Lea Edwards F ACT 30 19:13 4:48 Y 32
70. Michelle Wells F ACT 28 19:18 4:49 Y 31
71. Graeme Small   ACT 58 M55 19:24 4:51 Y 30
72. Robert Woodrow   ACT 56 M55 19:24 4:51 Y 29
73. Brian Lenton   ACT 52 M50 19:27 4:51 Y 28
74. Ken Gowans   ACT 47 M45 19:40 4:55 Y 27
75. Ian Fletcher   ACT 35 19:43 4:55 Y 26
76. Bryan McCarthy   ACT 54 M50 19:45 4:56 Y 25
77. Carol Baird F ACT 50 W50 19:47 4:56 Y 24
78. Ian Daley   ACT 40 M40 19:56 4:59 Y 23
79. Linda Lenton F ACT 50 W50 20:02 5:00 Y 22
80. Karen Daniels F ACT 39 W35 20:08 5:02 Y 21
81. Samantha Wright F ACT 12 U14 20:11 5:02 Y 20
82. Caroline Campbell F ACT 57 W55 20:13 5:03 Y 19
83. Ted Harrison   ACT 51 M50 20:13 5:03 Y 18
84. Ray Bramwell   ACT 64 M60 20:22 5:05 Y 17
85. Kevin Chapman   ACT 56 M55 20:27 5:06 Y 16
86. Nick Blackaby   ACT 45 M45 20:34 5:08 Y 15
87. Leanne Taylor F 20:38 5:09 Y 14
88. Mary Ann Busteed F ACT 51 W50 20:54 5:13 Y 13
89. John Bienkiewicz   ACT 19 U20 21:31 5:22 Y 12
90. Doug Fry   ACT 60 M60 21:40 5:25 Y 11
91. David Simon   ACT 30 21:48 5:27 Y 10
92. Lucy Whyte F NSW 9 U10 22:11 5:32 Y 9
93. Sandy Waters F ACT 42 W40 22:22 5:35 Y 8
94. Phil Toomey   ACT 53 M50 22:47 5:41 Y 7
95. Noelene McArdle F 47 W45 22:54 5:43 Y 6
96. Jim Tucker   ACT 49 M45 23:23 5:50 Y 5
97. Kim Sweeney F ACT 34 23:45 5:56 Y 4
98. Barbara Bayliss F ACT 50 W50 23:57 5:59 Y 3
99. Bronwyn Gardner F TAS 50 W50 24:38 6:09 Y 2
100. Greg Sweeney   ACT 33 24:38 6:09 Y 1
101. Alan Norden   ACT 55 M55 24:49 6:12 Y 1
102. Jennifer Allan F ACT 13 U14 25:15 6:18 Y 1
103. Peter Freeman   ACT 53 M50 27:31 6:52 Y 1
104. Peter Waddell   ACT 69 M65 27:32 6:53 Y 1
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021