Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Runners Shop 5k (5k)
Saturday, 20th July 2019
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Daniel Dreher   ACT 17 U18 16:05 3:13
2. Angus Thompson   16 U18 16:14 3:14
3. Max Rosin   ACT 17 U18 16:35 3:19
4. Sam Soar   17 U18 17:22 3:28
5. Aidan Pitt   18 U20 17:37 3:31
6. James Lemon   14 U16 17:38 3:31
7. Flynn Hopkins   ACT 17 U18 17:41 3:32 Y 150
8. Des Proctor   ACT 51 M50 17:47 3:33
9. Oliver Vidaic   18 U20 17:51 3:34
10. Isaac Muscat   ACT 15 U16 17:52 3:34 Y 142
11. Zoe Melhuish F 16 U18 17:53 3:34
12. Isaac Sloan   ACT 13 U14 18:19 3:39 Y 135
13. Capella Maguire F NSW 19 U20 18:25 3:41
14. John Maguire   13 U14 18:29 3:41
15. Lucy Hincksman F 14 U16 18:33 3:42
16. Ryan Boulton   15 U16 18:53 3:46
17. Amelia Norton F NSW 12 U14 18:57 3:47
18. Xavier Quispes   ACT 14 U16 19:02 3:48 Y 128
19. Nelson Towler   ACT 22 19:03 3:48
20. Ryan Cuzner   13 U14 19:30 3:54 Y 122
21. Abby Higgins F 15 U16 19:37 3:55
22. Hayden Todd   14 U16 20:13 4:02
23. James Swann   ACT 46 M45 20:22 4:04
24. Lucinda Thompson F 14 U16 20:29 4:05
25. Ella Norton F NSW 12 U14 20:32 4:06
26. Steele Butler   20 20:37 4:07
27. Melissa Oloyede F NSW 46 W45 20:39 4:07
28. Kristy Zwickert F NSW 37 W35 20:50 4:10
29. Tegan Fenson F ACT 39 W35 20:57 4:11
30. Kate Vandenberg F ACT 39 W35 20:58 4:11
31. Garry Mills   46 M45 21:03 4:12
32. James Minto   ACT 38 21:34 4:18
33. Owen Toyne   ACT 12 U14 21:38 4:19
34. Stuart Cayzer   ACT 21:42 4:20
35. Jodie Barker F ACT 43 W40 21:43 4:20
36. Sophie Green F 13 U14 21:47 4:21
37. Drew Baker   ACT 44 M40 22:15 4:27
38. Kim Cayzer F ACT 38 W35 22:27 4:29
39. Hunter Marston   ACT 34 22:31 4:30
40. Maia Pitt F 14 U16 22:54 4:34
41. Catriona Moxham F ACT 49 W45 23:06 4:37
42. Geoff Moore   ACT 71 M70 23:22 4:40
43. Hannah Quispes F ACT 13 U14 23:26 4:41 Y 150
44. Craig Wurtz   ACT 54 M50 23:27 4:41
45. Anna Zarifeh F ACT 40 W40 23:41 4:44
46. David Pitt   23:44 4:44
47. Shane Maundrell   ACT 50 M50 24:10 4:50
48. Trevor Jacobs   ACT 67 M65 24:49 4:57
49. Ewen Thompson   ACT 62 M60 24:51 4:58
50. Alison Steven F ACT 42 W40 25:48 5:09
51. Clare King F ACT 42 W40 25:48 5:09
52. Tania Mathewson F 23 25:53 5:10
53. Brian Wenn   ACT 70 M70 26:00 5:12
54. Tim D'Abrera   ACT 27 26:18 5:15
55. Sunday Oloyede   NSW 48 M45 26:43 5:20
56. Peter Towler   ACT 61 M60 26:47 5:21
57. Paul Maguire   60 M60 29:00 5:48
58. Terry Levings   ACT 70 M70 29:48 5:57
59. Charlie Modrak   ACT 70 M70 30:22 6:04
60. Maria Navarro F ACT 50 W50 31:16 6:15
61. Justin Steven   42 M40 35:23 7:04
62. Suzie Gaynor F ACT 50 W50 36:16 7:15
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019