Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (7.1k)
Tuesday, 22nd February 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 26 22:13 3:07 Y 100
2. Rob Walter   ACT 23 22:50 3:12 Y 99
3. Louis Young   ACT 34 22:56 3:13 Y 98
4. David Osmond   ACT 25 22:59 3:14 Y 97
5. Peter Haynes   ACT 39 23:06 3:15 Y 96
6. Adrian Sheppard   ACT 29 23:32 3:18 Y 95
7. Bruce Graham   ACT 38 23:38 3:19 Y 94
8. Anthony Scott   ACT 37 23:43 3:20 Y 93
9. Alex Randall   24:06 3:23 Y 92
10. Stuart Doyle   ACT 33 24:08 3:23 Y 91
11. Peter James   ACT 38 24:22 3:25 Y 90
12. Wayne Corlis   ACT 18 U20 24:38 3:28 Y 89
13. Geoff Carter   25:02 3:31 Y 88
14. Luke Tierney   22 25:13 3:33 Y 87
15. Anthony Millgate   ACT 28 25:16 3:33 Y 86
16. Joy Terry F NSW 31 25:22 3:34 Y 85
17. Steve Bradford   ACT 45 M45 25:27 3:35 Y 84
18. Paul Considine   ACT 39 25:38 3:36 Y 83
19. Mick Whybrow   QLD 52 M50 25:43 3:37 Y 82
20. Phil Corlis   ACT 16 U18 25:49 3:38 Y 81
21. David Baldwin   ACT 34 25:54 3:38 Y 80
22. Jane Livingstone F ACT 32 26:02 3:40 Y 79
23. Michael Derlacki   ACT 26 26:29 3:43 Y 78
24. Richard Faulks   ACT 40 M40 26:36 3:44 Y 77
25. Hugh Jorgensen   ACT 34 26:43 3:45 Y 76
26. Warren Lowry   26:58 3:47 Y 75
27. Nicki Taws F ACT 34 27:00 3:48 Y 74
28. Peter Cullen   ACT 36 27:04 3:48 Y 73
29. Fiona Jorgensen F ACT 41 W40 27:04 3:48 Y 72
30. Kent Williams   ACT 55 M55 27:15 3:50 Y 71
31. Graham Burke   ACT 53 M50 27:36 3:53 Y 70
32. Bob Harlow   ACT 52 M50 27:43 3:54 Y 69
33. Doug Limbrick   ACT 56 M55 27:47 3:54 Y 68
34. Eric Hodge   ACT 57 M55 27:54 3:55 Y 67
35. Rob Barb   28:04 3:57 Y 66
36. Frank Zeller   ACT 38 28:13 3:58 Y 65
37. Robbie Costmeyer   ACT 53 M50 28:15 3:58 Y 64
38. Alan Towill   ACT 50 M50 28:18 3:59 Y 63
39. Emery Holmik   ACT 41 M40 28:36 4:01 Y 62
40. David Morewood   ACT 44 M40 28:54 4:04 Y 61
41. Alan Green   ACT 51 M50 29:02 4:05 Y 60
42. Scott Imhoff   ACT 21 29:18 4:07 Y 59
43. Charlie Modrak   ACT 50 M50 29:18 4:07 Y 58
44. Michelle Ward-Pearson F ACT 16 U18 29:27 4:08 Y 57
45. Tom Gilbert   ACT 23 29:31 4:09 Y 56
46. Ian Leves   ACT 47 M45 29:36 4:10 Y 55
47. Brian Wenn   ACT 51 M50 29:47 4:11 Y 54
48. Jim White   ACT 50 M50 29:47 4:11 Y 53
49. Renee Hiskins F ACT 24 29:49 4:11 Y 52
50. Christine Pauling F ACT 39 W35 29:57 4:13 Y 51
51. Ken White   ACT 46 M45 29:58 4:13 Y 50
52. Adrian Rumore   ACT 40 M40 30:04 4:14 Y 49
53. Dave Hobson   ACT 51 M50 30:09 4:14 Y 48
54. Allison Jones F ACT 23 30:13 4:15 Y 47
55. Ken Eynon   ACT 54 M50 30:18 4:16 Y 46
56. Andrew Gardner   ACT 35 30:40 4:19 Y 45
57. Ian Mackenzie   ACT 51 M50 30:47 4:20 Y 44
58. Michael Mills   ACT 36 30:49 4:20 Y 43
59. Jo Cullen F QLD 51 W50 30:57 4:21 Y 42
60. Bill Jones   ACT 49 M45 31:15 4:24 Y 41
61. Rob Thorpe   ACT 45 M45 31:27 4:25 Y 40
62. Julia Keith F ACT 31 31:34 4:26 Y 39
63. John Gilbert   NSW 51 M50 31:38 4:27 Y 38
64. Richard White   ACT 16 U18 31:45 4:28 Y 37
65. Ian Boyd   ACT 47 M45 32:04 4:30 Y 36
66. Mary Ann Busteed F ACT 51 W50 32:10 4:31 Y 35
67. Louisa Ryan F 32:15 4:32 Y 34
68. Mick Charlton   ACT 48 M45 32:35 4:35 Y 33
69. Michelle Wells F ACT 28 32:39 4:35 Y 32
70. Emily Viner F 33:00 4:38 Y 31
71. Carol Baird F ACT 50 W50 33:01 4:39 Y 30
72. Thomas Wright   ACT 10 U12 33:10 4:40 Y 29
73. Robert Woodrow   ACT 56 M55 33:11 4:40 Y 28
74. John Richardson   ACT 54 M50 33:14 4:40 Y 27
75. Ken Gowans   ACT 47 M45 33:18 4:41 Y 26
76. May Chapman F 33:21 4:41 Y 25
77. Jela Zotovic F ACT 38 W35 33:30 4:43 Y 24
78. Kerrie Tanner F ACT 39 W35 33:32 4:43 Y 23
79. Graeme Small   ACT 58 M55 34:11 4:48 Y 22
80. Nigel Coldrick   ACT 41 M40 34:12 4:49 Y 21
81. Jane McCallum F ACT 40 W40 34:29 4:51 Y 20
82. Judi Edwards F ACT 52 W50 34:36 4:52 Y 19
83. Fiona Gilbert F ACT 28 34:39 4:52 Y 18
84. Linda Lenton F ACT 50 W50 34:54 4:54 Y 17
85. Barb Barrett F ACT 33 35:11 4:57 Y 16
86. Lea Edwards F ACT 30 35:35 5:00 Y 15
87. Caroline Campbell F ACT 57 W55 35:36 5:00 Y 14
88. Shannon Miraglia F 22 35:37 5:00 Y 13
89. Ray Bramwell   ACT 64 M60 35:57 5:03 Y 12
90. John Bienkiewicz   ACT 19 U20 36:40 5:09 Y 11
91. Tim Wright   ACT 48 M45 36:57 5:12 Y 10
92. Claire Stevens F ACT 14 U16 37:32 5:17 Y 9
93. Lynn Williams F ACT 53 W50 37:33 5:17 Y 8
94. Doug Fry   ACT 61 M60 37:40 5:18 Y 7
95. Kaye Thorpe F 38:07 5:22 Y 6
96. David Simon   ACT 31 38:32 5:25 Y 5
97. Belinda Allison F ACT 26 38:41 5:26 Y 4
98. Malcolm Mann   ACT 50 M50 39:11 5:31 Y 3
99. Prue Bradford F ACT 40 W40 39:26 5:33 Y 2
100. Noelene McArdle F 47 W45 40:03 5:38 Y 1
101. Barbara Bayliss F ACT 50 W50 40:05 5:38 Y 1
102. Alan Norden   ACT 55 M55 40:08 5:39 Y 1
103. Gabrielle Wright F ACT 52 W50 41:39 5:51 Y 1
104. Janet Mann F ACT 48 W45 41:50 5:53 Y 1
105. Phil Toomey   ACT 53 M50 42:15 5:57 Y 1
106. Andrew Sutcliffe   NSW 46 M45 43:04 6:03 Y 1
107. Peter Freeman   ACT 53 M50 53:05 7:28 Y 1
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019