Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 29th February 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Osmond   ACT 25 16:22 3:16 Y 100
2. Peter Haynes   ACT 39 16:25 3:17 Y 99
3. Anthony Scott   ACT 37 16:31 3:18 Y 98
4. Vincent Craig   ACT 33 16:41 3:20 Y 97
5. Bruce Graham   ACT 38 16:47 3:21 Y 96
6. Adrian Sheppard   ACT 29 16:56 3:23 Y 95
7. Alex Randall   16:57 3:23 Y 94
8. Stuart Doyle   ACT 33 16:58 3:23 Y 93
9. Peter James   ACT 38 17:15 3:27 Y 92
10. David Brickhill-Jones   ACT 19 U20 17:24 3:28 Y 91
11. Geoff Monro   NSW 34 17:54 3:34 Y 90
12. Luke Tierney   22 17:56 3:35 Y 89
13. Anthony Millgate   ACT 28 17:57 3:35 Y 88
14. Paul Considine   ACT 39 17:59 3:35 Y 87
15. Steve Bradford   ACT 45 M45 18:02 3:36 Y 86
16. Joy Terry F NSW 31 18:06 3:37 Y 85
17. Anthony Perry   ACT 35 18:11 3:38 Y 84
18. Trevor Jacobs   ACT 48 M45 18:16 3:39 Y 83
19. Roger Palazzo   NSW 42 M40 18:24 3:40 Y 82
20. Tony Cavuoto   ACT 49 M45 18:29 3:41 Y 81
21. Peter Cullen   ACT 36 18:48 3:45 Y 80
22. Hugh Jorgensen   ACT 34 18:56 3:47 Y 79
23. Richard Faulks   ACT 40 M40 19:02 3:48 Y 78
24. Kent Williams   ACT 55 M55 19:06 3:49 Y 77
25. Nicki Taws F ACT 34 19:11 3:50 Y 76
26. Mick Whybrow   QLD 52 M50 19:11 3:50 Y 75
27. Sarah Fien F NSW 32 19:15 3:51 Y 74
28. Graham Burke   ACT 53 M50 19:18 3:51 Y 73
29. Fiona Jorgensen F ACT 41 W40 19:20 3:52 Y 72
30. Alan Towill   ACT 50 M50 19:32 3:54 Y 71
31. Richard White   ACT 16 U18 19:36 3:55 Y 70
32. Robbie Costmeyer   ACT 53 M50 19:56 3:59 Y 69
33. Eric Hodge   ACT 57 M55 20:00 4:00 Y 68
34. Belinda Cheney F ACT 23 20:04 4:00 Y 67
35. Charlie Modrak   ACT 50 M50 20:11 4:02 Y 66
36. Doug Limbrick   ACT 56 M55 20:13 4:02 Y 65
37. Alan Green   ACT 51 M50 20:15 4:03 Y 64
38. Ian Leves   ACT 47 M45 20:18 4:03 Y 63
39. Michelle Ward-Pearson F ACT 16 U18 20:49 4:09 Y 62
40. Ewen Thompson   ACT 42 M40 21:02 4:12 Y 61
41. Adrian Rumore   ACT 41 M40 21:08 4:13 Y 60
42. David Whyte   NSW 49 M45 21:15 4:15 Y 59
43. Jim White   ACT 50 M50 21:18 4:15 Y 58
44. Cassie Trewin F ACT 23 21:22 4:16 Y 57
45. Ken White   ACT 46 M45 21:27 4:17 Y 56
46. Andrew Gardner   ACT 35 21:27 4:17 Y 55
47. Ken Eynon   ACT 54 M50 21:52 4:22 Y 54
48. Dave Hobson   ACT 51 M50 21:57 4:23 Y 53
49. Darien Williams   ACT 15 U16 22:02 4:24 Y 52
50. Nigel Coldrick   ACT 41 M40 22:09 4:25 Y 51
51. Jo Cullen F QLD 51 W50 22:11 4:26 Y 50
52. Eloise Kelley F ACT 17 U18 22:24 4:28 Y 49
53. Michelle Wells F ACT 28 22:29 4:29 Y 48
54. Rob Thorpe   ACT 45 M45 22:34 4:30 Y 47
55. Lloyd Donnelly   ACT 47 M45 22:38 4:31 Y 46
56. Bill Jones   ACT 49 M45 22:38 4:31 Y 45
57. Mick Charlton   ACT 48 M45 22:43 4:32 Y 44
58. Dale Chatwin   QLD 42 M40 22:43 4:32 Y 43
59. Mary Ann Busteed F ACT 51 W50 22:48 4:33 Y 42
60. Ian Fletcher   ACT 35 22:54 4:34 Y 41
61. Thomas Wright   ACT 10 U12 22:56 4:35 Y 40
62. Annette Sugden F QLD 37 W35 23:02 4:36 Y 39
63. Adam Robinson   ACT 26 23:15 4:39 Y 38
64. Kerrie Tanner F ACT 39 W35 23:20 4:40 Y 37
65. Ken Gowans   ACT 47 M45 23:22 4:40 Y 36
66. Ted Harrison   ACT 51 M50 23:29 4:41 Y 35
67. Lea Edwards F ACT 30 23:31 4:42 Y 34
68. Carol Baird F ACT 50 W50 23:36 4:43 Y 33
69. Katie Strong F 34 23:40 4:44 Y 32
70. Carolyne Kramar F ACT 35 W35 23:47 4:45 Y 31
71. Jela Zotovic F ACT 38 W35 24:02 4:48 Y 30
72. Robert Woodrow   ACT 56 M55 24:06 4:49 Y 29
73. Shannon Miraglia F 22 24:15 4:51 Y 28
74. Kate Calder F ACT 19 U20 24:25 4:53 Y 27
75. Jane McCallum F ACT 40 W40 24:31 4:54 Y 26
76. Belinda Allison F ACT 26 24:50 4:58 Y 25
77. John Bienkiewicz   ACT 19 U20 24:58 4:59 Y 24
78. Karen Sellman F ACT 38 W35 25:00 5:00 Y 23
79. Barb Barrett F ACT 33 25:04 5:00 Y 22
80. Bob Harlow   ACT 52 M50 25:20 5:04 Y 21
81. Des Brown   ACT 53 M50 25:22 5:04 Y 20
82. Carol Robinson F ACT 49 W45 25:23 5:04 Y 19
83. Kevin Chapman   ACT 56 M55 25:27 5:05 Y 18
84. Ray Bramwell   ACT 64 M60 25:41 5:08 Y 17
85. Nick Blackaby   ACT 45 M45 25:54 5:10 Y 16
86. Ian Boyd   ACT 47 M45 26:02 5:12 Y 15
87. Brian Wenn   ACT 51 M50 26:02 5:12 Y 14
88. Samantha Wright F ACT 12 U14 26:06 5:13 Y 13
89. Tim Wright   ACT 48 M45 26:13 5:14 Y 12
90. Cathy Hogg F ACT 23 26:27 5:17 Y 11
91. David Simon   ACT 31 26:27 5:17 Y 10
92. Linda Lenton F ACT 50 W50 26:33 5:18 Y 9
93. Noelene McArdle F 47 W45 26:48 5:21 Y 8
94. Malcolm Mann   ACT 50 M50 26:52 5:22 Y 7
95. Lynn Williams F ACT 53 W50 26:58 5:23 Y 6
96. Prue Bradford F ACT 40 W40 27:18 5:27 Y 5
97. Doug Fry   ACT 61 M60 27:23 5:28 Y 4
98. Claire Stevens F ACT 14 U16 27:34 5:30 Y 3
99. Caroline Campbell F ACT 57 W55 28:13 5:38 Y 2
100. Brian Lenton   ACT 52 M50 28:22 5:40 Y 1
101. Alan Norden   ACT 55 M55 28:25 5:41 Y 1
102. Phil Toomey   ACT 53 M50 28:36 5:43 Y 1
103. Greg Sweeney   ACT 33 28:48 5:45 Y 1
104. Gabrielle Wright F ACT 52 W50 29:06 5:49 Y 1
105. Janet Mann F ACT 48 W45 29:18 5:51 Y 1
106. Margaret McSpadden F ACT 53 W50 29:43 5:56 Y 1
107. Gai Webster F ACT 45 W45 29:59 5:59 Y 1
108. Bronwyn Gardner F TAS 50 W50 30:27 6:05 Y 1
109. Peter Freeman   ACT 53 M50 35:36 7:07 Y 1
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021