Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (6k)
Tuesday, 7th March 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Rob Walter   ACT 23 20:08 3:21 Y 100
2. Peter Haynes   ACT 39 20:16 3:22 Y 99
3. David Osmond   ACT 25 20:23 3:23 Y 98
4. Adrian Sheppard   ACT 29 20:34 3:25 Y 97
5. Bruce Graham   ACT 38 20:38 3:26 Y 96
6. Stuart Doyle   ACT 33 20:45 3:27 Y 95
7. Peter James   ACT 39 20:49 3:28 Y 94
8. Ben Rattray   ACT 22 21:18 3:33 Y 93
9. Anthony Millgate   ACT 28 21:31 3:35 Y 92
10. Wayne Corlis   ACT 18 U20 21:36 3:36 Y 91
11. Luke Tierney   22 21:52 3:38 Y 90
12. Phil Corlis   ACT 16 U18 21:56 3:39 Y 89
13. David Baldwin   ACT 34 22:09 3:41 Y 88
14. Trevor Jacobs   ACT 48 M45 22:15 3:42 Y 87
15. Paul Considine   ACT 39 22:20 3:43 Y 86
16. Joy Terry F NSW 31 22:24 3:44 Y 85
17. Mick Whybrow   QLD 52 M50 22:27 3:44 Y 84
18. Geoff Hawke   ACT 41 M40 22:45 3:47 Y 83
19. Jane Livingstone F ACT 32 22:52 3:48 Y 82
20. Peter Cullen   ACT 36 22:58 3:49 Y 81
21. Bob Harlow   ACT 52 M50 23:13 3:52 Y 80
22. Fiona Jorgensen F ACT 41 W40 23:20 3:53 Y 79
23. Nicki Taws F ACT 34 23:22 3:53 Y 78
24. Darryl Hill   ACT 13 U14 23:31 3:55 Y 77
25. Jason McCrae   ACT 27 23:32 3:55 Y 76
26. Graham Burke   ACT 53 M50 23:34 3:55 Y 75
27. David Morewood   ACT 44 M40 23:36 3:56 Y 74
28. Doug Limbrick   ACT 56 M55 23:38 3:56 Y 73
29. Murray Hill   ACT 40 M40 23:45 3:57 Y 72
30. Belinda Cheney F ACT 23 23:48 3:58 Y 71
31. Alan Towill   ACT 50 M50 23:50 3:58 Y 70
32. Damian Rutledge   ACT 33 23:54 3:59 Y 69
33. Richard Faulks   ACT 40 M40 24:00 4:00 Y 68
34. Sarah Fien F NSW 32 24:02 4:00 Y 67
35. Anthony Scott   ACT 37 24:09 4:01 Y 66
36. Robbie Costmeyer   ACT 53 M50 24:15 4:02 Y 65
37. Eric Hodge   ACT 57 M55 24:38 4:06 Y 64
38. Alan Green   ACT 51 M50 24:50 4:08 Y 63
39. Michelle Ward-Pearson F ACT 16 U18 24:59 4:09 Y 62
40. Charlie Modrak   ACT 50 M50 25:13 4:12 Y 61
41. Andrew Bilski   ACT 17 U18 25:15 4:12 Y 60
42. Ken White   ACT 46 M45 25:27 4:14 Y 59
43. Ewen Thompson   ACT 42 M40 25:31 4:15 Y 58
44. Kent Williams   ACT 55 M55 25:41 4:16 Y 57
45. Andrew Sutcliffe   NSW 46 M45 25:58 4:19 Y 56
46. David Whyte   NSW 49 M45 25:59 4:19 Y 55
47. Nigel Coldrick   ACT 41 M40 26:02 4:20 Y 54
48. Darien Williams   ACT 15 U16 26:08 4:21 Y 53
49. Michael Derlacki   ACT 27 26:11 4:21 Y 52
50. Ian Leves   ACT 47 M45 26:13 4:22 Y 51
51. Allison Jones F ACT 23 26:25 4:24 Y 50
52. Dave Hobson   ACT 51 M50 26:31 4:25 Y 49
53. Christine Pauling F ACT 39 W35 26:34 4:25 Y 48
54. Max Chapman   ACT 45 M45 26:38 4:26 Y 47
55. Matthew Hill   ACT 11 U12 26:40 4:26 Y 46
56. Brian Wenn   ACT 51 M50 26:40 4:26 Y 45
57. Julia Keith F ACT 31 26:54 4:29 Y 44
58. Bill Jones   ACT 50 M50 27:00 4:30 Y 43
59. Thomas Wright   ACT 10 U12 27:02 4:30 Y 42
60. Mick Charlton   ACT 48 M45 27:06 4:31 Y 41
61. Dale Chatwin   QLD 42 M40 27:13 4:32 Y 40
62. Hugh Ford   ACT 40 M40 27:18 4:33 Y 39
63. Jo Cullen F QLD 51 W50 27:20 4:33 Y 38
64. Lloyd Donnelly   ACT 47 M45 27:29 4:34 Y 37
65. Rob Thorpe   ACT 45 M45 28:04 4:40 Y 36
66. Ken Gowans   ACT 47 M45 28:16 4:42 Y 35
67. Peter Trotter   ACT 64 M60 28:16 4:42 Y 34
68. Ian Mackenzie   ACT 51 M50 28:27 4:44 Y 33
69. Jane McCallum F ACT 40 W40 28:33 4:45 Y 32
70. Michelle Wells F ACT 28 28:36 4:46 Y 31
71. Carol Baird F ACT 50 W50 28:45 4:47 Y 30
72. Adam Robinson   ACT 26 28:52 4:48 Y 29
73. Nicole Daley F ACT 13 U14 28:54 4:49 Y 28
74. Maree Coldrick F ACT 40 W40 28:57 4:49 Y 27
75. Ted Harrison   ACT 51 M50 28:57 4:49 Y 26
76. Robert Woodrow   ACT 56 M55 29:00 4:50 Y 25
77. Ian Fletcher   ACT 35 29:02 4:50 Y 24
78. Kerrie Tanner F ACT 39 W35 29:04 4:50 Y 23
79. Andrew Calder   ACT 52 M50 29:13 4:52 Y 22
80. Lea Edwards F ACT 30 29:20 4:53 Y 21
81. Jela Zotovic F ACT 38 W35 29:32 4:55 Y 20
82. Ken Eynon   ACT 54 M50 29:33 4:55 Y 19
83. Katie Strong F 34 29:50 4:58 Y 18
84. Graeme Small   ACT 58 M55 30:02 5:00 Y 17
85. Ian Boyd   ACT 47 M45 30:18 5:03 Y 16
86. Tim Wright   ACT 48 M45 30:38 5:06 Y 15
87. Karen Sellman F ACT 38 W35 30:45 5:07 Y 14
88. Ian Daley   ACT 40 M40 30:57 5:09 Y 13
89. Ray Bramwell   ACT 64 M60 30:58 5:09 Y 12
90. Belinda Allison F ACT 26 30:59 5:09 Y 11
91. Carol Robinson F ACT 49 W45 31:16 5:12 Y 10
92. Linda Lenton F ACT 50 W50 31:23 5:13 Y 9
93. John Bienkiewicz   ACT 19 U20 32:03 5:20 Y 8
94. Kevin Chapman   ACT 56 M55 32:12 5:22 Y 7
95. Samantha Wright F ACT 12 U14 32:32 5:25 Y 6
96. Noelene McArdle F 47 W45 32:48 5:28 Y 5
97. David Simon   ACT 31 33:08 5:31 Y 4
98. Doug Fry   ACT 61 M60 33:23 5:33 Y 3
99. Bryan McCarthy   ACT 54 M50 33:23 5:33 Y 2
100. Prue Bradford F ACT 40 W40 33:33 5:35 Y 1
101. Gail Hill F ACT 38 W35 33:47 5:37 Y 1
102. Alan Norden   ACT 55 M55 33:48 5:38 Y 1
103. Phil Toomey   ACT 53 M50 34:04 5:40 Y 1
104. Malcolm Mann   ACT 50 M50 34:15 5:42 Y 1
105. Barbara Bayliss F ACT 51 W50 34:29 5:44 Y 1
106. Greg Sweeney   ACT 33 35:00 5:50 Y 1
107. Gai Webster F ACT 45 W45 35:40 5:56 Y 1
108. Beryl Lowry F NSW 53 W50 35:50 5:58 Y 1
109. Margaret McSpadden F ACT 53 W50 35:53 5:58 Y 1
110. Janet Mann F ACT 48 W45 36:04 6:00 Y 1
111. Bronwyn Gardner F TAS 50 W50 36:05 6:00 Y 1
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019