Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Boat House East (10k) (10k)
Saturday, 18th July 2020
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Vincent Donnadieu   26 31:40 3:10
2. Philo Saunders   ACT 43 M40 32:18 3:13
3. Deon Kenzie   24 33:00 3:18
4. Jacob Grooby   ACT 34 33:08 3:18
5. Thomas Bartlett   ACT 21 34:14 3:25
6. Callum Burns   ACT 20 34:44 3:28
7. James Mason   NSW 47 M45 35:07 3:30
8. Tim Barnett   27 35:10 3:31
9. Tim Carton   26 35:32 3:33
10. James Minto   ACT 39 35:37 3:33
11. Taha Ali   31 35:50 3:35
12. Bruce Graham   ACT 58 M55 35:59 3:35
13. Andy Mcconnell   37 36:04 3:36
14. David Turner   ACT 29 36:10 3:37
15. Simeon Hearnshaw   ACT 33 36:26 3:38
16. Richard Jones   ACT 46 M45 37:35 3:45
17. Finn Kane   11 U12 37:55 3:47
18. Rohan O'Grady   ACT 17 U18 38:00 3:48
19. Tim Grainger   38:18 3:49
20. Elizabeth Humphries F ACT 34 38:23 3:50
21. Dylan Valentine   ACT 33 39:10 3:55
22. Ben Slimming   23 39:29 3:56
23. Peter James   ACT 59 M55 39:33 3:57
24. Andrew Leigh   ACT 47 M45 39:49 3:58
25. Matthew Blacker   21 39:51 3:59
26. Lyndon O'Grady   ACT 52 M50 41:23 4:08
27. David Clarke   ACT 62 M60 41:35 4:09
28. Gabe Thomson   15 U16 41:42 4:10
29. Nick Melhuis   60 M60 42:10 4:13
30. Paul Trumble   ACT 33 42:17 4:13
31. Will Brady   ACT 32 42:19 4:13
32. Steven Ditullio   ACT 54 M50 42:24 4:14
33. Lilith Mooney F ACT 26 42:30 4:15
34. Michelle Cooke F NSW 44 W40 43:18 4:19
35. Cameron Curry   ACT 38 43:42 4:22
36. Ellen Bradley F ACT 32 44:12 4:25
37. Marcus Markovic   ACT 50 M50 45:04 4:30
38. Melissa Clarke F ACT 37 W35 45:08 4:30
39. Dominique Ferguson F ACT 33 45:15 4:31
40. Jonathan Regan-Beasley   ACT 29 45:39 4:33
41. Melissa McClusky F ACT 50 W50 45:55 4:35
42. Steven Mackenzie   NSW 48 M45 46:28 4:38
43. Sandeep Chandra   ACT 47 M45 46:37 4:39
44. Geoff Monro   NSW 55 M55 47:38 4:45
45. Christine Pauling F ACT 59 W55 47:41 4:46
46. Lance Purdon   ACT 47 M45 48:10 4:49
47. Paul Kelly   ACT 31 48:11 4:49
48. Peter Prince   ACT 61 M60 49:10 4:55
49. Nicole Maslaris F ACT 28 49:23 4:56
50. Erin Sendall F ACT 32 50:25 5:02
51. Ana Herceg F NSW 51:07 5:06
52. Elizabeth Simpfendorfer F ACT 59 W55 51:31 5:09
53. Maria O'Reilly F ACT 65 W65 51:43 5:10
54. Kelley Horan F ACT 59 W55 51:43 5:10
55. Carol Ey F ACT 60 W60 53:16 5:19
56. Helen Larmour F ACT 60 W60 57:23 5:44
57. Roger Pilkington   ACT 61 M60 57:23 5:44
58. Suzanne Stratton F ACT 58 W55 57:58 5:47
59. John Ramsay   NSW 66 M65 59:50 5:59
60. Emily Canning F ACT 44 W40 1:00:21 6:02
61. Kevin Chapman   ACT 76 M75 1:00:56 6:05
62. Alison Hale F ACT 49 W45 1:02:34 6:15
63. Barbara McKay F NSW 57 W55 1:02:34 6:15
64. Tim D'Abrera   ACT 28 1:09:44 6:58
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019