Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Jogalong

Jogalong (6k)
Sunday, 4th October 2020
 
 
Place Name Sex Age CAT Grp Grp Act Time Net Pace Elig Points New Grp
1. Nadine Morrison F 51 W50 42 2 30:45 29:45 4:57 G 42
2. Amanda Keast F 40 W40 1 3 38:56 36:56 6:09 G 31
3. Miriam McCarthy F 64 W60 32 1 41:58 41:58 6:59 G 32
4. Sue Rymer F 57 W55 24 2 45:05 44:05 7:20 G 23
5. Annemarie Calnan F 64 W60 28 8 47:27 40:27 6:44 G 28
6. Christine Zygadlo F 57 W55 23 2 49:24 48:24 8:04 G 23
7. Judith Bourne F 71 W70 1 1 53:53 53:53 8:58 F 13
8. Isabella Foster F 15 U16 1 24 56:51 33:51 5:38 F 37
9. Michelle Hillard F 56 W55 21 1 57:47 57:47 9:37 G 21
10. Maria White F 68 W65 15 1 58:08 58:08 9:41 G 15
11. Anne Moores F 56 W55 1 33 1:00:22 30:52 5:08 G 43
12. Kerry L Smith F 45 W45 48 43 1:00:28 25:58 4:19 G 48
13. Carla Allmich-Caira F 40 W40 25 25 1:00:46 36:46 6:07 F 27
14. Meredith Graham F 56 W55 24 24 1:00:59 37:59 6:19 F 25
15. Stephanie Kam F 50 W50 1 31 1:01:24 32:54 5:29 F 32
16. Kerrin Whitcombe F 56 W55 28 28 1:02:02 35:02 5:50 1 30
17. Robyn McClelland F 66 W65 34 30 1:02:29 34:29 5:44 G
18. Rosemary Parker F 73 W70 17 17 1:03:20 47:20 7:53 Y 100 18
19. Carol Ey F 60 W60 38 38 1:03:59 31:59 5:19 Y 99 39
20. Cathy Montalto F 68 W65 33 33 1:04:32 35:02 5:50 Y 98 34
21. Robyn Saunders F 71 W70 27 27 1:04:39 38:39 6:26 Y 97
22. Marilyn Banfield F 71 W70 16 16 1:05:03 50:03 8:20 1
23. Consie Larmour F 85 W85 12 12 1:05:32 54:32 9:05 Y 96
24. Rhonda Blackman F 75 W75 12 12 1:05:38 54:38 9:06 Y 95
25. Allison Duncan F 55 W55 24 24 1:05:45 42:45 7:07 Y 94
26. Joan Mallory F 88 W85 3 3 1:05:49 1:03:49 10:38 Y 93
27. Mary Ann Busteed F 71 W70 27 27 1:06:12 40:12 6:42 Y 92
28. Josephine Hermans F 54 W50 22 22 1:06:19 45:19 7:33 Y 91
29. Therese Kercher F 75 W75 17 17 1:06:27 50:27 8:24 Y 90
30. Cilla Chapman F 72 W70 11 11 1:06:31 56:31 9:25 F
31. Sue Archer F 72 W70 43 43 1:06:35 32:05 5:20 Y 89 42
32. Linda Mallory F 60 W60 28 28 1:06:41 39:41 6:36 Y 88 27
33. Annette Clark F 64 W60 10 10 1:06:44 57:44 9:37 Y 87 9
34. Patricia Lee F 75 W75 1 1 1:07:08 1:07:08 11:11 Y 85
35. Dianne Fox F 67 W65 1 1 1:07:08 1:07:08 11:11 Y 86
36. Josephine Kulesz F 70 W70 7 7 1:08:19 1:02:19 10:23 Y 84
37. Caroline Campbell F 78 W75 26 26 1:08:33 43:33 7:15 Y 83
38. Linda Richardson F 63 W60 18 18 1:09:17 52:17 8:42 Y 82
39. Lyn Percival F 67 W65 8 8 1:09:25 1:02:25 10:24 1 7
40. Rita Raizis F 59 W55 19 19 1:09:52 51:52 8:38 2 18
41. Natasha Beck F 32 49 49 1:11:26 33:56 5:39 Y 81 48
42. Lorna Burdon F 83 W80 7 7 1:11:43 1:05:43 10:57 Y 80
43. Diann Bramwell F 74 W70 1 1 1:13:05 1:13:05 12:10 F
44. Judi Edwards F 72 W70 28 28 1:14:59 47:59 7:59 1 25
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019