Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Boat House East (5k) (5k)
Tuesday, 3rd November 2020
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Jade Brady   ACT 33 16:00 3:12
2. Alistair Rogers   ACT 47 M45 17:05 3:25
3. Emily Ryan F ACT 26 17:14 3:26
4. Katie Porra F ACT 19 U20 17:48 3:33
5. Jessica Ronan F ACT 21 17:53 3:34
6. Nick Walshe   ACT 42 M40 17:54 3:34
7. John Winsbury   NSW 44 M40 18:00 3:36
8. Luke Schofield   ACT 37 18:20 3:40
9. Elena Koudasheva F 18 U20 18:39 3:43
10. Hannah Walmsley F ACT 32 19:14 3:50
11. Dylan Valentine   ACT 33 19:39 3:55
12. Simeon Hearnshaw   ACT 33 19:45 3:57
13. Charles Nicoll   ACT 51 M50 19:53 3:58
14. Rory O'Sullivan   ACT 26 20:21 4:04
15. Jack Parle   ACT 31 20:26 4:05
16. Alexandria Nicholls F ACT 25 20:32 4:06
17. Peter Schroder   ACT 28 20:35 4:07
18. Cameron Curry   ACT 38 20:41 4:08
19. Zac Hearnshaw   ACT 42 M40 20:47 4:09
20. Hunter Marston   ACT 35 21:11 4:14
21. Ichiro Takahashi   ACT 43 M40 21:29 4:17
22. Simon Claringbold   ACT 61 M60 21:37 4:19
23. Paul Trumble   ACT 34 21:49 4:21
24. Hayley Thomson F ACT 21 22:06 4:25
25. Joe Andrews   ACT 46 M45 22:32 4:30
26. Mary-Anne Land F ACT 40 W40 22:34 4:30
27. John Gregory   ACT 32 22:58 4:35
28. Shane Maundrell   ACT 51 M50 23:08 4:37
29. Rajeev Tamhane   ACT 10 U12 23:08 4:37
30. Elizabeth Simpson F NSW 61 W60 23:16 4:39
31. Craig Wurtz   ACT 56 M55 23:30 4:42
32. Peter Prince   ACT 61 M60 24:00 4:48
33. Anne Moores F ACT 56 W55 24:28 4:53
34. Gabrielle Brown F ACT 57 W55 24:53 4:58
35. Helen Larmour F ACT 61 W60 25:03 5:00
36. Kathy Sims F ACT 69 W65 25:16 5:03
37. Maria O'Reilly F ACT 65 W65 25:21 5:04
38. Russell Crane   ACT 57 M55 25:36 5:07
39. Carol Ey F ACT 61 W60 25:43 5:08
40. Ewen Thompson   ACT 63 M60 25:59 5:11
41. Robert Ey   ACT 60 M60 26:12 5:14
42. Jim White   ACT 71 M70 27:21 5:28
43. Brian Wenn   ACT 71 M70 27:43 5:32
44. Chris Huet   ACT 51 M50 27:43 5:32
45. Maya Tamhane F ACT 8 U10 27:57 5:35
46. Tina Tamhane F ACT 43 W40 27:57 5:35
47. Peter Thomson   ACT 60 M60 28:15 5:39
48. Jennifer May F ACT 65 W65 29:42 5:56
49. Terry Levings   ACT 72 M70 29:59 5:59
50. Kevin Chapman   ACT 76 M75 30:15 6:03
51. Ruth Baussmann F ACT 70 W70 30:41 6:08
52. Megan Rhind F ACT 40 W40 30:55 6:11
53. Clare Halloran F ACT 35 W35 32:07 6:25
54. Mick Charlton   ACT 68 M65 32:59 6:35
55. Bob Harlow   ACT 73 M70 33:53 6:46
56. Jay Mokrij   ACT 11 U12 33:56 6:47
57. Kate Mokrij F ACT 45 W45 33:56 6:47
58. Neil Boden   ACT 70 M70 34:50 6:58
59. Charlie Modrak   ACT 71 M70 36:39 7:19
60. Kerry Percival F ACT 30 41:09 8:13
61. Lachlan Lewis   ACT 83 M80 54:00 10:48
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019