Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Boat House East (5k) (5k)
Tuesday, 2nd November 2021
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Andrew Lake   ACT 16:42 3:20
2. Grant Bluett   ACT 48 M45 16:51 3:22
3. Travis Ey   ACT 24 17:01 3:24
4. Ryan Hawkins   ACT 26 17:22 3:28
5. Kane Fillingham   NSW 45 M45 17:23 3:28
6. Alistair Rogers   ACT 48 M45 17:35 3:31
7. Kieran Wilson   ACT 24 17:43 3:32
8. Nick Walshe   ACT 43 M40 18:07 3:37
9. Felix Donovan   ACT 28 18:12 3:38
10. Stephen Williamson   ACT 36 18:16 3:39
11. Simeon Hearnshaw   ACT 34 18:29 3:41
12. Nelson Towler   ACT 24 19:09 3:49
13. Jonathon Chan   ACT 28 19:10 3:50
14. Stephanie Kelly F 27 19:22 3:52
15. Henry Thomson   ACT 53 M50 19:34 3:54
16. Hunter Marston   ACT 36 20:08 4:01
17. Geoff Hawke   ACT 63 M60 20:28 4:05
18. Stuart Doyle   ACT 54 M50 20:29 4:05
19. Peter James   ACT 60 M60 20:43 4:08
20. Jakub Dreher   ACT 55 M55 20:49 4:09
21. Cameron Curry   ACT 39 21:13 4:14
22. Melissa Clarke F ACT 38 W35 21:34 4:18
23. Hayley Thomson F ACT 22 21:37 4:19
24. Louise Sharp F ACT 39 W35 21:44 4:20
25. Shane Maundrell   ACT 52 M50 22:19 4:27
26. Katherine Maundrell F ACT 14 U16 22:51 4:34
27. Sandeep Chandra   ACT 48 M45 23:34 4:42
28. Christine Pauling F ACT 60 W60 23:37 4:43
29. Fernando Villegas   ACT 34 23:54 4:46
30. Elizabeth Simpson F NSW 62 W60 24:00 4:48
31. Trevor Jacobs   ACT 69 M65 24:11 4:50
32. Anca Raut F ACT 52 W50 24:14 4:50
33. Natasha Beck F ACT 33 24:26 4:53
34. Adam McCarthy   24:32 4:54
35. Fiona Horan F ACT 24:37 4:55
36. Gabrielle Brown F ACT 58 W55 24:39 4:55
37. Steve Bradford   ACT 67 M65 24:45 4:57
38. Susan Dreher F ACT 50 W50 24:57 4:59
39. Anne Moores F ACT 57 W55 25:43 5:08
40. David Cooke   ACT 63 M60 25:50 5:10
41. David Baussmann   ACT 71 M70 26:17 5:15
42. Shannon Kara F ACT 26:34 5:18
43. Cathy Newman F ACT 60 W60 26:53 5:22
44. Jim White   ACT 72 M70 27:32 5:30
45. Maria O'Reilly F ACT 66 W65 27:42 5:32
46. Carolyne Kramar F ACT 57 W55 27:47 5:33
47. Peter Towler   ACT 63 M60 28:53 5:46
48. Angela Mina Vargas F ACT 44 W40 29:28 5:53
49. Fernanda Valenzuala F 30:44 6:08
50. Ruth Baussmann F ACT 71 W70 31:46 6:21
51. Kevin Chapman   ACT 77 M75 32:23 6:28
52. Bec Griggs F 32:35 6:31
53. Terry Levings   ACT 73 M70 32:41 6:32
54. Ruth Hearnshaw F NSW 73 W70 33:19 6:39
55. Robert Ey   ACT 61 M60 34:10 6:50
56. Peter Thomson   ACT 61 M60 34:11 6:50
57. Raye Haynes U 35 37:43 7:32
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021