Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

West Basin 10 miler (16.1k)
Saturday, 30th April 2022
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Kane Fillingham   NSW 46 M45 59:49 3:42
2. Alistair Rogers   ACT 48 M45 1:00:38 3:45
3. Simeon Hearnshaw   ACT 35 1:04:05 3:58
4. Steve Rohan-Jones   ACT 53 M50 1:04:45 4:01
5. Joe Erskine   ACT 20 1:07:16 4:10
6. Henry Thomson   ACT 53 M50 1:08:01 4:13
7. Glenn Paterson   ACT 54 M50 1:09:54 4:20
8. Hunter Marston   ACT 37 1:10:15 4:21
9. David Osmond   ACT 48 M45 1:10:43 4:23
10. Dylan Valentine   ACT 34 1:11:51 4:27
11. Andrew Gatenby   ACT 35 1:11:52 4:27
12. Stephen Parrott   ACT 42 M40 1:11:59 4:28
13. Tegan Fenson F ACT 42 W40 1:12:25 4:29
14. Kate Vandenberg F ACT 42 W40 1:12:31 4:30
15. Michael Halling   ACT 44 M40 1:13:03 4:32
16. Cameron Dyson-Smith   33 1:13:27 4:33
17. Andrew Simpson   ACT 24 1:14:25 4:37
18. Jeremy Hawkes   ACT 28 1:14:33 4:37
19. Craig Wisdom   ACT 62 M60 1:16:04 4:43
20. Hayley Thomson F ACT 22 1:19:12 4:55
21. Robbie Costmeyer   ACT 75 M75 1:21:40 5:04
22. Amanda Kennedy F ACT 41 W40 1:22:17 5:06
23. Zane Geiser   26 1:22:29 5:07
24. Georgina Winson F ACT 33 1:22:31 5:07
25. Miki Giampaolo   ACT 25 1:22:41 5:08
26. Stuart Doyle   ACT 55 M55 1:22:55 5:09
27. Cameron Curry   ACT 39 1:24:13 5:13
28. Fleur Paterson F ACT 52 W50 1:24:36 5:15
29. Emily Gearside F ACT 42 W40 1:24:37 5:15
30. Catherine Jarvis F NSW 44 W40 1:25:42 5:19
31. Justin Jarvis   NSW 48 M45 1:28:00 5:27
32. Natalie Dawson F ACT 45 W45 1:28:06 5:28
33. Emily Fisher F ACT 45 W45 1:28:09 5:28
34. Erin Sendall F ACT 34 1:28:19 5:29
35. Louise Sharp F ACT 39 W35 1:28:24 5:29
36. Trevor Jacobs   ACT 70 M70 1:28:49 5:30
37. Juliana Lebeau F ACT 32 1:28:56 5:31
38. Amy Currie F ACT 44 W40 1:30:49 5:38
39. Shane Dickson   ACT 42 M40 1:30:49 5:38
40. Lucy Jones F ACT 56 W55 1:30:59 5:39
41. Ian Hallett   ACT 56 M55 1:32:46 5:45
42. Natasha Yacoub F ACT 47 W45 1:33:15 5:47
43. Jess Burleigh F ACT 42 W40 1:33:15 5:47
44. Andrea De Leon Ewers F ACT 39 W35 1:37:26 6:03
45. Vanessa Barrett F ACT 44 W40 1:39:22 6:10
46. Anita Wesney F ACT 49 W45 1:40:00 6:12
47. Punthip Long F NSW 43 W40 1:40:01 6:12
48. Tara Gutman F ACT 51 W50 1:40:01 6:12
49. George Masri   ACT 62 M60 1:40:01 6:12
50. Belinda Ryan F ACT 44 W40 1:41:03 6:16
51. Isabel Wormald F ACT 27 1:41:08 6:16
52. Laura Giles-Zoraeey F 34 1:42:17 6:21
53. Geoff Long   ACT 57 M55 1:45:47 6:34
54. Liz Young F ACT 53 W50 1:45:53 6:34
55. Brian Jones   ACT 62 M60 1:50:27 6:51
56. Nerida Dyne F ACT 48 W45 1:51:16 6:54
57. Haidee Whiteley F ACT 55 W55 1:56:06 7:12
58. Caroline Campbell F ACT 79 W75 1:56:45 7:15
59. Brian Heath   ACT 73 M70 2:04:55 7:45
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021