Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (7.1k)
Tuesday, 27th February 2001
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Osmond   ACT 26 22:35 3:10 Y 175
2. Jason Chalker   ACT 26 23:05 3:15 Y 174
3. Adrian Sheppard   ACT 30 23:14 3:16 Y 173
4. Andrew Kringas   ACT 26 23:18 3:16 Y 172
5. Anthony Scott   ACT 38 24:05 3:23 Y 171
6. Anthony Evans   ACT 31 24:17 3:25 Y 170
7. Anthony Millgate   ACT 29 24:25 3:26 Y 169
8. Julien Wicks   ACT 22 24:29 3:26 Y 168
9. Trevor Jacobs   ACT 49 M45 24:59 3:31 Y 167
10. David Slattery   NSW 37 25:10 3:32 Y 166
11. Michael Cupitt   ACT 18 U20 25:13 3:33 Y 165
12. Bruce Graham   ACT 39 25:36 3:36 Y 164
13. Scott Imhoff   ACT 22 26:00 3:39 Y 163
14. Steve Bradford   ACT 46 M45 26:13 3:41 Y 162
15. Hugh Jorgensen   ACT 35 26:27 3:43 Y 161
16. Mick Whybrow   QLD 53 M50 26:44 3:45 Y 160
17. Ian Boyd   ACT 48 M45 26:49 3:46 Y 159
18. Sarah Fien F NSW 33 26:53 3:47 Y 158
19. Darren McClellan   NSW 28 27:15 3:50 Y 157
20. Grant Williams   ACT 34 27:17 3:50 Y 156
21. Bradley Hetharia   ACT 25 27:19 3:50 Y 155
22. Nicki Taws F ACT 35 W35 27:24 3:51 Y 154
23. Fiona Jorgensen F ACT 42 W40 27:27 3:51 Y 153
24. Oskar Booth   NSW 18 U20 27:37 3:53 Y 152
25. Alan Towill   ACT 51 M50 27:41 3:53 Y 151
26. Colin Bridge   QLD 56 M55 27:47 3:54 Y 150
27. Kevin Chamberlain   NSW 54 M50 27:49 3:55 Y 149
28. Vaughan Barlow   ACT 29 27:52 3:55 Y 148
29. Mark Hulett   ACT 34 27:52 3:55 Y 147
30. Judith May F ACT 30 28:05 3:57 Y 146
31. Peter Kanowski   ACT 41 M40 28:10 3:58 Y 145
32. Kelly Armstrong F NSW 25 28:25 4:00 Y 144
33. Robbie Costmeyer   ACT 54 M50 28:48 4:03 Y 143
34. Allison Jones F ACT 24 28:53 4:04 Y 142
35. Carolyn Templeton F ACT 24 29:01 4:05 Y 141
36. Mick Konemann   35 29:09 4:06 Y 140
37. Charlie Modrak   ACT 51 M50 29:19 4:07 Y 139
38. Darren Southwell   ACT 17 U18 29:31 4:09 Y 138
39. Ian Leves   ACT 48 M45 29:38 4:10 Y 137
40. Hugh Ford   ACT 41 M40 29:43 4:11 Y 136
41. Jim White   ACT 51 M50 30:01 4:13 Y 135
42. David Holmes   ACT 42 M40 30:05 4:14 Y 134
43. Nigel Coldrick   ACT 42 M40 30:18 4:16 Y 133
44. Ken Eynon   ACT 55 M55 30:28 4:17 Y 132
45. Geoff Moore   ACT 52 M50 30:35 4:18 Y 131
46. Tracey Bluett F ACT 30:49 4:20 Y 130
47. David Booth   NSW 53 M50 30:57 4:21 Y 129
48. Thomas Wright   ACT 11 U12 31:26 4:25 Y 128
49. Rob Thorpe   ACT 46 M45 31:26 4:25 Y 127
50. Michael Derlacki   ACT 27 31:37 4:27 Y 126
51. Andrew Gardner   ACT 36 31:44 4:28 Y 125
52. Felix Booth   NSW 15 U16 31:48 4:28 Y 124
53. Roy Jones   ACT 58 M55 31:49 4:28 Y 123
54. Judi Edwards F ACT 53 W50 31:53 4:29 Y 122
55. Dave Watson   ACT 44 M40 32:09 4:31 Y 121
56. Georgie Statham F ACT 18 U20 32:15 4:32 Y 120
57. Stuart Anderson   ACT 26 32:16 4:32 Y 119
58. Ken White   ACT 47 M45 32:17 4:32 Y 118
59. Karen Burton F ACT 35 W35 32:18 4:32 Y 117
60. Cathy Montalto F ACT 48 W45 32:29 4:34 Y 116
61. Graeme Small   ACT 59 M55 32:39 4:35 Y 115
62. Carol Baird F ACT 51 W50 32:41 4:36 Y 114
63. Bill Jones   ACT 50 M50 32:52 4:37 Y 113
64. Jon Donovan   ACT 38 33:09 4:40 Y 112
65. Phil Nelson   ACT 34 33:23 4:42 Y 111
66. Ken Gowans   ACT 48 M45 33:28 4:42 Y 110
67. Mike Worsley   ACT 58 M55 33:34 4:43 Y 109
68. Peter Cullen   ACT 37 33:37 4:44 Y 108
69. Michael Gardner   ACT 54 M50 33:49 4:45 Y 107
70. Robert (Senior) Ewin   ACT 51 M50 33:50 4:45 Y 106
71. Mick Charlton   ACT 49 M45 34:08 4:48 Y 105
72. Kerrie Tanner F ACT 40 W40 34:09 4:48 Y 104
73. Maree Coldrick F ACT 41 W40 34:14 4:49 Y 103
74. Stacey Potter F ACT 23 34:16 4:49 Y 102
75. Peter Trotter   ACT 65 M65 34:23 4:50 Y 101
76. Alexandra Kilpatrick F ACT 17 U18 34:38 4:52 Y 100
77. Dave Hobson   ACT 52 M50 34:52 4:54 Y 99
78. Peter Johnstone   ACT 37 34:54 4:54 Y 98
79. Belinda Allison F ACT 27 34:58 4:55 Y 97
80. Bill McCormick   ACT 51 M50 35:15 4:57 Y 96
81. Thomas Pearce   ACT 41 M40 35:22 4:58 Y 95
82. Mitchell Lamb   ACT 10 U12 35:35 5:00 Y 94
83. Caroline Campbell F ACT 58 W55 35:46 5:02 Y 93
84. Christopher Lang   ACT 49 M45 35:54 5:03 Y 92
85. Nick Blackaby   ACT 46 M45 36:00 5:04 Y 91
86. Kevin Chapman   ACT 57 M55 36:18 5:06 Y 90
87. Charmaine Knobel F ACT 48 W45 37:05 5:13 Y 89
88. Samantha Wright F ACT 13 U14 37:33 5:17 Y 88
89. Prue Bradford F ACT 41 W40 37:47 5:19 Y 87
90. Gloria Morales F ACT 36 W35 37:51 5:19 Y 86
91. Ted Harrison   ACT 52 M50 38:19 5:23 Y 85
92. Jennifer Amyx F ACT 31 38:21 5:24 Y 84
93. Doug Fry   ACT 62 M60 38:56 5:29 Y 83
94. Barbara Bayliss F ACT 51 W50 39:04 5:30 Y 82
95. Robert Woodrow   ACT 57 M55 39:04 5:30 Y 81
96. Samantha Whybrow F ACT 25 39:49 5:36 Y 80
97. Robyn Booth F NSW 49 W45 40:10 5:39 Y 79
98. Craig Freeman   ACT 43 M40 40:27 5:41 Y 78
99. Alan Norden   ACT 56 M55 41:57 5:54 Y 77
100. John Bienkiewicz   ACT 20 43:45 6:09 Y 76
101. Vidya Narayana F ACT 37 W35 44:36 6:16 Y 75
102. Julie Rey F ACT 27 44:36 6:16 Y 74
103. Bronwyn Gardner F TAS 51 W50 45:08 6:21 Y 73
104. Ineka Booth F NSW 11 U12 46:57 6:36 Y 72
105. Peter Waddell   ACT 70 M70 52:53 7:26 Y 71
106. Joanne Kramer F ACT 41 W40 54:14 7:38 Y 70
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021