Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 13th November 2001
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Rob Walter   ACT 25 16:37 3:19 Y 175
2. Anthony Scott   ACT 39 16:40 3:20 Y 174
3. Anthony Evans   ACT 32 17:01 3:24 Y 173
4. Stewart Fishwick   ACT 23 17:07 3:25 Y 172
5. Bruce Graham   ACT 39 17:09 3:25 Y 171
6. Gavin Godkin   ACT 25 17:34 3:30 Y 170
7. Scott Imhoff   ACT 23 17:54 3:34 Y 169
8. Joy Terry F NSW 33 18:11 3:38 Y 168
9. Mick Whybrow   QLD 54 M50 18:18 3:39 Y 167
10. Andrew Bishop   ACT 30 18:22 3:40 Y 166
11. Des Brown   ACT 54 M50 18:38 3:43 Y 165
12. Hugh Jorgensen   ACT 36 18:47 3:45 Y 164
13. Darren McClellan   NSW 29 18:53 3:46 Y 163
14. Grant Williams   ACT 35 18:58 3:47 Y 162
15. Scott Gurney   ACT 32 19:00 3:48 Y 161
16. Peter Kanowski   ACT 41 M40 19:02 3:48 Y 160
17. Michael Derlacki   ACT 28 19:04 3:48 Y 159
18. Daniel Cook   NSW 16 U18 19:10 3:50 Y 158
19. Judith May F ACT 31 19:12 3:50 Y 157
20. Bob Harlow   ACT 54 M50 19:24 3:52 Y 156
21. Robert Ey   ACT 41 M40 19:35 3:55 Y 155
22. Angus Murphy   ACT 19 U20 19:35 3:55 Y 154
23. Hugh Ford   ACT 42 M40 19:36 3:55 Y 153
24. Paul Mason   ACT 35 19:38 3:55 Y 152
25. Robbie Costmeyer   ACT 54 M50 19:40 3:56 Y 151
26. Colin Bridge   QLD 56 M55 19:58 3:59 Y 150
27. Finn Marsland   31 20:02 4:00 Y 149
28. Jason Kendall   ACT 25 20:09 4:01 Y 148
29. Jim White   ACT 52 M50 20:10 4:02 Y 147
30. Mark Hulett   ACT 35 20:12 4:02 Y 146
31. Andrew Sutcliffe   NSW 48 M45 20:15 4:03 Y 145
32. Allison Jones F ACT 25 20:17 4:03 Y 144
33. Eric Hodge   ACT 59 M55 20:19 4:03 Y 143
34. Kristen Connell F ACT 27 20:21 4:04 Y 142
35. Ian Boyd   ACT 49 M45 20:25 4:05 Y 141
36. Ewen Thompson   ACT 44 M40 20:43 4:08 Y 140
37. Jo Allison F ACT 25 20:50 4:10 Y 139
38. Brian Wenn   ACT 52 M50 20:51 4:10 Y 138
39. Carla Zijlstra-Evans F ACT 32 20:58 4:11 Y 137
40. David Holmes   ACT 42 M40 21:07 4:13 Y 136
41. David Whyte   NSW 51 M50 21:14 4:14 Y 135
42. Andrew Copp   ACT 38 21:16 4:15 Y 134
43. Nigel Coldrick   ACT 43 M40 21:19 4:15 Y 133
44. Ken Eynon   ACT 55 M55 21:23 4:16 Y 132
45. Charlie Modrak   ACT 52 M50 21:33 4:18 Y 131
46. Anthony Walker   ACT 24 21:47 4:21 Y 130
47. Michael Dupe   ACT 47 M45 21:50 4:22 Y 129
48. Miriam McCarthy F ACT 45 W45 21:58 4:23 Y 128
49. Ross Gregg   ACT 40 M40 22:01 4:24 Y 127
50. Erin Sutcliffe F ACT 18 U20 22:07 4:25 Y 126
51. Geoffrey Wardrobe   ACT 44 M40 22:09 4:25 Y 125
52. Rebecca Minty F ACT 20 22:12 4:26 Y 124
53. Heath Pearce   ACT 28 22:22 4:28 Y 123
54. Ian Leves   ACT 49 M45 22:28 4:29 Y 122
55. Judi Edwards F ACT 53 W50 22:39 4:31 Y 121
56. Sam Stewart F ACT 30 22:45 4:33 Y 120
57. Jela Zotovic F ACT 40 W40 22:56 4:35 Y 119
58. Cathy Montalto F ACT 49 W45 22:59 4:35 Y 118
59. Frank Kresse   ACT 45 M45 23:00 4:36 Y 117
60. Emily Viner F 23:00 4:36 Y 116
61. Julia Minty F ACT 22 23:08 4:37 Y 115
62. Christine Pauling F ACT 40 W40 23:12 4:38 Y 114
63. Kevin Miller   ACT 24 23:13 4:38 Y 113
64. Tim John   NSW 10 U12 23:14 4:38 Y 112
65. Roy Jones   ACT 58 M55 23:16 4:39 Y 111
66. Carol Baird F ACT 52 W50 23:18 4:39 Y 110
67. Les Gearside   ACT 50 M50 23:23 4:40 Y 109
68. Ken White   ACT 48 M45 23:24 4:40 Y 108
69. Ken Gowans   ACT 49 M45 23:26 4:41 Y 107
70. Mick Charlton   ACT 49 M45 23:29 4:41 Y 106
71. Karen Daniels F ACT 40 W40 23:37 4:43 Y 105
72. Kaaren Sutcliffe F NSW 44 W40 23:40 4:44 Y 104
73. Leah Afiabo F ACT 39 W35 23:40 4:44 Y 103
74. Peter O'Brien   ACT 36 23:42 4:44 Y 102
75. Roger Abbott   ACT 64 M60 23:50 4:46 Y 101
76. Carinna Tong F ACT 32 23:55 4:47 Y 100
77. Belinda Robinson F ACT 40 W40 24:00 4:48 Y 99
78. Michael P Brown   ACT 41 M40 24:07 4:49 Y 98
79. Damian Rutledge   ACT 34 24:10 4:50 Y 97
80. Dave Hobson   ACT 53 M50 24:17 4:51 Y 96
81. Elke Reinstadler F ACT 26 24:21 4:52 Y 95
82. Jon Donovan   ACT 39 24:22 4:52 Y 94
83. Bill McCormick   ACT 52 M50 24:30 4:54 Y 93
84. Linda Lenton F ACT 52 W50 24:41 4:56 Y 92
85. Charmaine Knobel F ACT 49 W45 24:47 4:57 Y 91
86. Emily Gearside F ACT 22 24:49 4:57 Y 90
87. Will Foster   ACT 57 M55 24:53 4:58 Y 89
88. Geoff Barker   ACT 57 M55 24:59 4:59 Y 88
89. Rae Palmer F ACT 54 W50 25:08 5:01 Y 87
90. Belinda Allison F ACT 28 26:04 5:12 Y 86
91. Ray Bramwell   ACT 66 M65 26:28 5:17 Y 85
92. Sandra Oliver F ACT 23 27:04 5:24 Y 84
93. Robert Solomon   ACT 38 27:27 5:29 Y 83
94. Karen Hill F ACT 22 27:44 5:32 Y 82
95. Nick Blackaby   ACT 47 M45 27:47 5:33 Y 81
96. Kim Sweeney F ACT 36 W35 28:05 5:37 Y 80
97. Bryan McCarthy   ACT 56 M55 28:05 5:37 Y 79
98. Margaret McSpadden F ACT 54 W50 28:09 5:37 Y 78
99. Doug Fry   ACT 62 M60 28:53 5:46 Y 77
100. Alan Norden   ACT 57 M55 28:54 5:46 Y 76
101. Celina Miller F ACT 23 29:26 5:53 Y 75
102. Bensah Afiabo   ACT 10 U12 30:24 6:04 Y 74
103. Phil Toomey   ACT 55 M55 30:40 6:08 Y 73
104. Craig Freeman   ACT 44 M40 31:36 6:19 Y 72
105. Robert Downes   46 M45 32:30 6:30 Y 71
106. Geoff Comfort   48 M45 33:09 6:37 Y 70
107. Julie Rey F ACT 28 34:06 6:49 Y 69
108. Josephine Kulesz F ACT 51 W50 38:07 7:37 Y 68
109. Val Bland F ACT 53 W50 51:21 10:16 Y 67
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019