Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 20th November 2001
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Peter Davids   33 16:23 3:16 Y 175
2. Rob Walter   ACT 25 16:39 3:19 Y 174
3. Anthony Scott   ACT 39 16:47 3:21 Y 173
4. Jason Chalker   ACT 27 17:06 3:25 Y 172
5. Bruce Graham   ACT 39 17:07 3:25 Y 171
6. Stewart Fishwick   ACT 23 17:16 3:27 Y 170
7. Sarah McRae F ACT 27 17:33 3:30 Y 169
8. Steve Bradford   ACT 47 M45 17:39 3:31 Y 168
9. Scott Imhoff   ACT 23 17:45 3:33 Y 167
10. David Slattery   NSW 37 17:48 3:33 Y 166
11. Joy Terry F NSW 33 17:50 3:34 Y 165
12. Gavin Godkin   ACT 25 17:56 3:35 Y 164
13. Trevor Jacobs   ACT 49 M45 17:57 3:35 Y 163
14. Andrew Bishop   ACT 30 18:09 3:37 Y 162
15. Geoff Hawke   ACT 43 M40 18:09 3:37 Y 161
16. Anthony Millgate   ACT 30 18:17 3:39 Y 160
17. Mick Whybrow   QLD 54 M50 18:22 3:40 Y 159
18. Hugh Jorgensen   ACT 36 18:32 3:42 Y 158
19. Danny O'Dea   ACT 39 18:43 3:44 Y 157
20. Scott Gurney   ACT 32 18:46 3:45 Y 156
21. Darren McClellan   NSW 29 18:52 3:46 Y 155
22. Grant Williams   ACT 35 18:54 3:46 Y 154
23. Des Brown   ACT 54 M50 18:56 3:47 Y 153
24. Peter Kanowski   ACT 41 M40 18:57 3:47 Y 152
25. Jason Smith   NSW 31 19:06 3:49 Y 151
26. Daniel Cook   NSW 16 U18 19:12 3:50 Y 150
27. Michael Derlacki   ACT 28 19:18 3:51 Y 149
28. Mick Corlis   ACT 42 M40 19:21 3:52 Y 148
29. Robert Ey   ACT 41 M40 19:24 3:52 Y 147
30. Judith May F ACT 31 19:26 3:53 Y 146
31. Kent Williams   ACT 57 M55 19:31 3:54 Y 145
32. Bob Harlow   ACT 54 M50 19:34 3:54 Y 144
33. Colin Bridge   QLD 56 M55 19:38 3:55 Y 143
34. Andrew Sutcliffe   NSW 48 M45 19:49 3:57 Y 142
35. Robbie Costmeyer   ACT 54 M50 19:50 3:58 Y 141
36. Alan Towill   ACT 52 M50 19:56 3:59 Y 140
37. Jason Kendall   ACT 25 20:01 4:00 Y 139
38. Andrew Copp   ACT 38 20:01 4:00 Y 138
39. Mark Hulett   ACT 35 20:03 4:00 Y 137
40. Jim White   ACT 52 M50 20:10 4:02 Y 136
41. Eric Hodge   ACT 59 M55 20:22 4:04 Y 135
42. Jason McCrae   ACT 29 20:31 4:06 Y 134
43. Peter Cullen   ACT 38 20:34 4:06 Y 133
44. Brian Wenn   ACT 52 M50 20:37 4:07 Y 132
45. Allison Jones F ACT 25 20:39 4:07 Y 131
46. Michael Daly   ACT 46 M45 20:40 4:08 Y 130
47. David Holmes   ACT 42 M40 20:46 4:09 Y 129
48. Pat Slattery   NSW 36 20:53 4:10 Y 128
49. Alex Tandy   ACT 50 M50 20:56 4:11 Y 127
50. Ewen Thompson   ACT 44 M40 21:04 4:12 Y 126
51. Michael Dupe   ACT 47 M45 21:16 4:15 Y 125
52. David Whyte   NSW 51 M50 21:22 4:16 Y 124
53. Charlie Modrak   ACT 52 M50 21:27 4:17 Y 123
54. Ken White   ACT 48 M45 21:44 4:20 Y 122
55. Lucy Whyte F NSW 11 U12 21:54 4:22 Y 121
56. Miriam McCarthy F ACT 45 W45 21:54 4:22 Y 120
57. Robert (Senior) Ewin   ACT 52 M50 21:56 4:23 Y 119
58. Roger Pilkington   ACT 42 M40 22:04 4:24 Y 118
59. Ian Leves   ACT 49 M45 22:05 4:25 Y 117
60. Cathy Montalto F ACT 49 W45 22:12 4:26 Y 116
61. Roy Jones   ACT 58 M55 22:59 4:35 Y 115
62. Lauren Haber F ACT 22 23:01 4:36 Y 114
63. Carol Baird F ACT 52 W50 23:06 4:37 Y 113
64. Peter Trotter   ACT 66 M65 23:16 4:39 Y 112
65. Karen Daniels F ACT 40 W40 23:18 4:39 Y 111
66. Belinda Allison F ACT 28 23:21 4:40 Y 110
67. Roger Abbott   ACT 64 M60 23:24 4:40 Y 109
68. Dave Hobson   ACT 53 M50 23:25 4:41 Y 108
69. Ken Gowans   ACT 49 M45 23:27 4:41 Y 107
70. Michael P Brown   ACT 41 M40 23:31 4:42 Y 106
71. Karen Burton F ACT 35 W35 23:33 4:42 Y 105
72. Mick Charlton   ACT 49 M45 23:37 4:43 Y 104
73. Les Gearside   ACT 50 M50 23:38 4:43 Y 103
74. Jon Donovan   ACT 39 23:41 4:44 Y 102
75. Kaaren Sutcliffe F NSW 44 W40 23:44 4:44 Y 101
76. Tim John   NSW 10 U12 23:56 4:47 Y 100
77. Will Foster   ACT 57 M55 24:09 4:49 Y 99
78. Bill McCormick   ACT 52 M50 24:24 4:52 Y 98
79. Stacey Potter F ACT 23 24:34 4:54 Y 97
80. Robert Solomon   ACT 38 24:37 4:55 Y 96
81. Geoff Barker   ACT 57 M55 24:43 4:56 Y 95
82. Linda Lenton F ACT 52 W50 25:00 5:00 Y 94
83. Rae Palmer F ACT 54 W50 25:24 5:04 Y 93
84. Christopher Lang   ACT 50 M50 25:30 5:06 Y 92
85. Nick Blackaby   ACT 47 M45 25:35 5:07 Y 91
86. Prue Bradford F ACT 42 W40 25:42 5:08 Y 90
87. Kevin Chapman   ACT 57 M55 25:44 5:08 Y 89
88. Ray Bramwell   ACT 66 M65 25:57 5:11 Y 88
89. Caroline Campbell F ACT 59 W55 26:12 5:14 Y 87
90. Sandra Oliver F ACT 23 26:23 5:16 Y 86
91. Barbara Bayliss F ACT 52 W50 27:16 5:27 Y 85
92. Margaret McSpadden F ACT 54 W50 27:18 5:27 Y 84
93. Doug Fry   ACT 62 M60 28:11 5:38 Y 83
94. Kim Sweeney F ACT 36 W35 28:15 5:39 Y 82
95. Alan Norden   ACT 57 M55 28:21 5:40 Y 81
96. Robert Downes   46 M45 29:17 5:51 Y 80
97. John Bienkiewicz   ACT 21 29:46 5:57 Y 79
98. Phil Toomey   ACT 55 M55 29:52 5:58 Y 78
99. Elena Sutcliffe F NSW 10 U12 29:57 5:59 Y 77
100. Gai Webster F ACT 47 W45 30:21 6:04 Y 76
101. Craig Freeman   ACT 44 M40 30:41 6:08 Y 75
102. Julie Rey F ACT 28 32:28 6:29 Y 74
103. Fred Rey   ACT 27 33:18 6:39 Y 73
104. Josephine Kulesz F ACT 51 W50 36:56 7:23 Y 72
105. Val Bland F ACT 53 W50 40:25 8:05 Y 71
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019