Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Winter Series (6.2k)
Saturday, 2nd June 2001
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Scott McTaggart   ACT 24 19:28 3:08 Y 100
2. Steve Isbel   ACT 29 19:34 3:09 Y 99
3. David Quayle   ACT 25 19:46 3:11 F
4. Adam Leane   ACT 27 20:03 3:14 Y 98
5. Erwin McRae   ACT 25 20:25 3:17 F
6. David Osmond   ACT 27 20:41 3:20 Y 97
7. Vincent Craig   ACT 34 20:49 3:21 Y 96
8. Rob Walter   ACT 25 20:54 3:22 F
9. Gary Rake   ACT 28 21:07 3:24 Y 95
10. Gerard Ryan   ACT 40 M40 21:14 3:25 Y 94
11. Adrian Sheppard   ACT 30 21:17 3:25 Y 93
12. John Muir   ACT 36 21:25 3:27 Y 92
13. Tim Sawkins   NSW 36 22:01 3:33 Y 91
14. Peter Haynes   ACT 40 M40 22:13 3:35 Y 90
15. Nick Walshe   ACT 22 22:16 3:35 Y 89
16. Anthony Perry   ACT 37 22:18 3:35 Y 88
17. Chris Butler   ACT 21 22:24 3:36 F
18. Joy Terry F NSW 33 22:26 3:37 Y 100
19. Peter James   ACT 40 M40 22:39 3:39 Y 87
20. Trevor Jacobs   ACT 49 M45 22:47 3:40 Y 86
21. Scott Imhoff   ACT 22 22:53 3:41 Y 85
22. Luke Langelaan   22 23:06 3:43 F
23. Sarah McRae F ACT 26 23:09 3:44 Y 99
24. Luke Tierney   23 23:14 3:44 Y 84
25. Anthony Scott   ACT 39 23:21 3:45 Y 83
26. Danny O'Dea   ACT 39 23:35 3:48 Y 82
27. Steve Bradford   ACT 46 M45 23:42 3:49 Y 81
28. Andy Horsburgh   ACT 43 M40 23:52 3:50 Y 80
29. Mick Whybrow   QLD 53 M50 23:56 3:51 Y 79
30. Mick Corlis   ACT 42 M40 24:12 3:54 Y 78
31. Ian Boyd   ACT 48 M45 24:14 3:54 Y 77
32. Andrea Braakhuis F 24:15 3:54 F
33. Kiaran Kirk   ACT 39 24:27 3:56 F
34. Gary Rolfe   ACT 33 24:30 3:57 Y 76
35. Kent Williams   ACT 56 M55 24:33 3:57 Y 75
36. Des Brown   ACT 54 M50 24:37 3:58 Y 74
37. Frank Kresse   ACT 44 M40 24:38 3:58 F
38. Fiona Jorgensen F ACT 42 W40 24:39 3:58 Y 98
39. Peter Spitzkowsky   ACT 41 M40 24:48 4:00 Y 73
40. Peter Kanowski   ACT 41 M40 25:23 4:05 Y 72
41. Hugh Ford   ACT 42 M40 25:30 4:06 Y 71
42. Kevin Chamberlain   NSW 54 M50 25:44 4:09 Y 70
43. Andrew Johnson   ACT 33 25:46 4:09 Y 69
44. Robbie Costmeyer   ACT 54 M50 26:00 4:11 Y 68
45. Jeff Collins   NSW 48 M45 26:18 4:14 Y 67
46. Andrew Sutcliffe   NSW 47 M45 26:23 4:15 Y 66
47. Eric Hodge   ACT 58 M55 26:24 4:15 Y 65
48. Allison Jones F ACT 25 26:35 4:17 Y 97
49. Graham Burke   ACT 54 M50 26:48 4:19 Y 64
50. Michael Derlacki   ACT 28 26:51 4:19 Y 63
51. Daniel Armstrong   ACT 20 26:54 4:20 F
52. Dave McClelland   ACT 42 M40 26:57 4:20 Y 62
53. Ewen Thompson   ACT 44 M40 26:59 4:21 Y 61
54. Mick Konemann   35 27:02 4:21 Y 60
55. Geoff Moore   ACT 53 M50 27:09 4:22 Y 59
56. Clive Glover   ACT 61 M60 27:28 4:25 Y 58
57. David Holmes   ACT 42 M40 27:30 4:26 Y 57
58. Rosemary Longstaff F ACT 50 W50 27:34 4:26 Y 96
59. Ian Leves   ACT 48 M45 27:37 4:27 Y 56
60. Neil Boden   ACT 50 M50 27:38 4:27 Y 55
61. Andrew Gardner   ACT 36 27:46 4:28 Y 54
62. Christine Pauling F ACT 40 W40 27:55 4:30 Y 95
63. David Whyte   NSW 50 M50 27:56 4:30 Y 53
64. Stuart Anderson   ACT 26 28:01 4:31 Y 52
65. Lea Edwards F ACT 31 28:05 4:31 Y 94
66. Chris Chapman   NSW 40 M40 28:08 4:32 Y 51
67. Jim White   ACT 52 M50 28:14 4:33 Y 50
68. Michael Dupe   ACT 47 M45 28:15 4:33 F
69. Dale Chatwin   QLD 44 M40 28:19 4:34 Y 49
70. David Booth   NSW 53 M50 28:21 4:34 Y 48
71. Michael Daly   ACT 45 M45 28:30 4:35 Y 47
72. Felicity Abotomey F ACT 37 W35 28:42 4:37 F
73. Annette Sugden F QLD 38 W35 28:44 4:38 Y 93
74. Ken Eynon   ACT 55 M55 28:44 4:38 Y 46
75. Alan Lloyd   28:52 4:39 F
76. Stewart Jones   ACT 44 M40 28:52 4:39 Y 45
77. Daniel Dawes   ACT 57 M55 28:56 4:40 Y 44
78. Geoffrey Wardrobe   ACT 44 M40 28:56 4:40 Y 43
79. Miriam McCarthy F ACT 45 W45 28:59 4:40 Y 92
80. Damian Rutledge   ACT 34 29:08 4:41 Y 42
81. Charlie Modrak   ACT 51 M50 29:17 4:43 Y 41
82. Karen Burton F ACT 35 W35 29:23 4:44 Y 91
83. Dave Hobson   ACT 52 M50 29:47 4:48 Y 40
84. Judi Edwards F ACT 53 W50 29:58 4:50 Y 90
85. Jela Zotovic F ACT 39 W35 30:48 4:58 Y 89
86. Geoff Sims   ACT 52 M50 30:58 4:59 Y 39
87. Bryan McCarthy   ACT 55 M55 31:08 5:01 Y 38
88. Peter Trotter   ACT 65 M65 31:16 5:02 Y 37
89. Carinna Tong F ACT 31 31:31 5:05 Y 88
90. Christopher Lang   ACT 50 M50 32:55 5:18 Y 36
91. Jill Brown F NSW 52 W50 33:56 5:28 Y 87
92. Barb Barrett F ACT 34 34:18 5:31 Y 86
93. Simon Miels   ACT 35 34:20 5:32 F
94. Caroline Campbell F ACT 58 W55 34:22 5:32 Y 85
95. Prue Bradford F ACT 41 W40 34:27 5:33 Y 84
96. Kevin Chapman   ACT 57 M55 35:06 5:39 Y 35
97. Roy Jones   ACT 58 M55 35:12 5:40 Y 34
98. Gillian Boyd F ACT 48 W45 35:40 5:45 Y 83
99. Margaret McSpadden F ACT 54 W50 36:08 5:49 Y 82
100. Alan Norden   ACT 56 M55 36:13 5:50 Y 33
101. Nick Blackaby   ACT 47 M45 36:26 5:52 Y 32
102. Lynn Williams F ACT 55 W55 36:31 5:53 Y 81
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019