Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Winter Series (1.8k)
Tuesday, 11th December 2001
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Philo Saunders   ACT 25 4:47 2:39 F
2. Luke Roberts   ACT 32 4:54 2:43 F
3. Darien Williams   ACT 17 U18 4:58 2:45 Y 100
4. Paul Imhoff   ACT 26 5:01 2:47 Y 99
5. Adam Leane   ACT 28 5:04 2:48 Y 98
6. Gary Rake   ACT 29 5:04 2:48 Y 97
7. Rohan Lowry   ACT 28 5:17 2:56 Y 96
8. David Quayle   ACT 26 5:17 2:56 F
9. Tim Sawkins   NSW 37 5:18 2:56 Y 95
10. Glenn Paterson   ACT 34 5:20 2:57 Y 94
11. Stuart Doyle   ACT 35 5:25 3:00 Y 93
12. Todd Berry   ACT 17 U18 5:25 3:00 Y 92
13. Mark Bourne   ACT 18 U20 5:27 3:01 Y 91
14. Mick Konemann   36 5:28 3:02 Y 90
15. Perry Blackmore   ACT 35 5:30 3:03 F
16. Sarah McRae F ACT 27 5:33 3:05 Y 89
17. Andrew Bishop   ACT 30 5:33 3:05 Y 88
18. Alex Carder   ACT 14 U16 5:36 3:06 F
19. Joy Terry F NSW 33 5:38 3:07 Y 87
20. Scott Imhoff   ACT 23 5:39 3:08 Y 86
21. Christopher Williams   ACT 15 U16 5:42 3:10 Y 85
22. John Woodall   SA 44 M40 5:44 3:11 Y 84
23. Leanne Laajoki F ACT 27 5:46 3:12 Y 83
24. Sarah Fien F NSW 34 6:02 3:21 Y 82
25. Judith May F ACT 31 6:02 3:21 Y 81
26. Des Brown   ACT 54 M50 6:07 3:23 Y 80
27. Kelly Armstrong F NSW 26 6:13 3:27 Y 79
28. Graham Zalewska-Moon   62 M60 6:13 3:27 F
29. Ian Boyd   ACT 49 M45 6:15 3:28 Y 78
30. Margaret Allan F ACT 34 6:19 3:30 Y 77
31. Hugh Ford   ACT 42 M40 6:24 3:33 Y 76
32. Jim White   ACT 52 M50 6:26 3:34 Y 75
33. Lea Edwards F ACT 32 6:33 3:38 Y 74
34. Stephanie Dunn F ACT 16 U18 6:35 3:39 Y 73
35. Ewen Thompson   ACT 44 M40 6:41 3:42 Y 72
36. Brian Wenn   ACT 52 M50 6:44 3:44 Y 71
37. Charlie Modrak   ACT 52 M50 6:50 3:47 Y 70
38. Lucy Whyte F NSW 11 U12 6:54 3:50 Y 69
39. Ian Leves   ACT 49 M45 7:06 3:56 Y 68
40. Julie M Quinn F ACT 29 7:07 3:57 Y 67
41. Miriam McCarthy F ACT 45 W45 7:08 3:57 Y 66
42. Cecilia Shlegel F ACT 31 7:12 4:00 Y 65
43. Cathy Montalto F ACT 49 W45 7:14 4:01 Y 64
44. Michael P Brown   ACT 41 M40 7:20 4:04 Y 63
45. Roy Jones   ACT 58 M55 7:20 4:04 Y 62
46. Alex Nankivell   NSW 16 U18 7:21 4:05 F
47. Mark Spill   ACT 50 M50 7:35 4:12 F
48. Karen Burton F ACT 35 W35 7:37 4:13 Y 61
49. Graeme Small   ACT 60 M60 7:51 4:21 Y 60
50. Geoff Barker   ACT 57 M55 8:03 4:28 F
51. Kevin Chapman   ACT 57 M55 8:04 4:28 Y 59
52. Kim Sweeney F ACT 36 W35 8:26 4:41 F
53. Alan Norden   ACT 57 M55 8:26 4:41 Y 58
54. Rad Leovic   ACT 74 M70 8:43 4:50 Y 57
55. Doug Fry   ACT 62 M60 8:55 4:57 Y 56
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019