Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 5th November 2002
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Scott Imhoff   ACT 24 17:44 3:32 Y 175
2. Nick Walshe   ACT 24 17:45 3:33 Y 174
3. John Fleming   ACT 30 17:56 3:35 Y 173
4. Geoff Hawke   ACT 44 M40 18:30 3:42 Y 172
5. Steve Bradford   ACT 48 M45 18:38 3:43 Y 171
6. Anthony Millgate   ACT 31 18:51 3:46 Y 170
7. David Slattery   NSW 38 18:56 3:47 Y 169
8. Jane Livingstone F ACT 34 19:01 3:48 Y 168
9. Mick Whybrow   QLD 55 M55 19:14 3:50 Y 167
10. Hugh Jorgensen   ACT 37 19:22 3:52 Y 166
11. Noni Couper F ACT 19 U20 19:25 3:53 Y 165
12. Luke Tierney   25 19:26 3:53 Y 164
13. Scott Gurney   ACT 33 19:44 3:56 Y 163
14. Graham Burke   ACT 56 M55 19:58 3:59 Y 162
15. Mick Corlis   ACT 43 M40 20:05 4:01 Y 161
16. Colin Bridge   QLD 57 M55 20:14 4:02 Y 160
17. Kristen Connell F ACT 28 20:21 4:04 Y 159
18. Michael Derlacki   ACT 29 20:23 4:04 Y 158
19. Ross Gregg   ACT 41 M40 20:25 4:05 Y 157
20. Robert Ey   ACT 42 M40 20:31 4:06 Y 156
21. Charlie Modrak   ACT 53 M50 20:43 4:08 Y 155
22. Floyd Kennedy   ACT 41 M40 20:46 4:09 Y 154
23. Robbie Costmeyer   ACT 55 M55 20:50 4:10 Y 153
24. Doug Limbrick   ACT 59 M55 20:54 4:10 Y 152
25. Heath Pearce   ACT 29 21:10 4:14 Y 151
26. Craig Wisdom   ACT 42 M40 21:12 4:14 Y 150
27. Jessamy Hosking F ACT 19 U20 21:14 4:14 Y 149
28. Anthony Walker   ACT 25 21:21 4:16 Y 148
29. Jason McCrae   ACT 30 21:30 4:18 Y 147
30. Jim White   ACT 53 M50 21:31 4:18 Y 146
31. Garry Hosking   ACT 53 M50 21:47 4:21 Y 145
32. Theresa Macgregor F ACT 41 W40 21:58 4:23 Y 144
33. Ken Black   ACT 48 M45 22:03 4:24 Y 143
34. Brendan Anderson   ACT 38 22:11 4:26 Y 142
35. Roger Pilkington   ACT 43 M40 22:24 4:28 Y 141
36. Darren Jackson   ACT 33 22:37 4:31 Y 140
37. Ian Leves   ACT 50 M50 22:52 4:34 Y 139
38. Andrew Gardner   ACT 38 23:00 4:36 Y 138
39. David Booth   NSW 55 M55 23:03 4:36 Y 137
40. Lisa Wilson F ACT 35 W35 23:19 4:39 Y 136
41. Julian North   32 23:39 4:43 Y 135
42. Cathy Montalto F ACT 50 W50 23:43 4:44 Y 134
43. Jill Reich F ACT 40 W40 23:50 4:46 Y 133
44. Ian Tucker   ACT 43 M40 23:51 4:46 Y 132
45. Shane Radnell   ACT 31 23:52 4:46 Y 131
46. Gordon McIntyre   ACT 46 M45 24:04 4:48 Y 130
47. Peter Trotter   ACT 67 M65 24:06 4:49 Y 129
48. Peter Hosking   ACT 10 U12 24:12 4:50 Y 128
49. Christine Pauling F ACT 41 W40 24:14 4:50 Y 127
50. Brian Wenn   ACT 53 M50 24:14 4:50 Y 126
51. Mick Charlton   ACT 50 M50 24:15 4:51 Y 125
52. Annette Sugden F QLD 40 W40 24:18 4:51 Y 124
53. Richard Lucas   ACT 50 M50 24:19 4:51 Y 123
54. Andrew Sullivan   VIC 37 24:20 4:52 Y 122
55. Robert (Senior) Ewin   ACT 53 M50 24:22 4:52 Y 121
56. Greg Clarke   ACT 39 24:26 4:53 Y 120
57. Bryan McCarthy   ACT 57 M55 24:27 4:53 Y 119
58. Les Gearside   ACT 51 M50 24:31 4:54 Y 118
59. Ken Gowans   ACT 50 M50 24:40 4:56 Y 117
60. Kaaren Sutcliffe F NSW 45 W45 24:47 4:57 Y 116
61. Phil Yarnold   ACT 20 24:48 4:57 Y 115
62. Jenny Tyrell F ACT 26 25:00 5:00 Y 114
63. Stacey Potter F ACT 24 25:02 5:00 Y 113
64. Jacqui Clynes F ACT 23 25:07 5:01 Y 112
65. Dave Hobson   ACT 54 M50 25:07 5:01 Y 111
66. Emily Gearside F ACT 23 25:08 5:01 Y 110
67. Roy Jones   ACT 59 M55 25:23 5:04 Y 109
68. Jela Zotovic F ACT 41 W40 25:47 5:09 Y 108
69. Michael P Brown   ACT 42 M40 26:04 5:12 Y 107
70. Will Foster   ACT 58 M55 26:16 5:15 Y 106
71. Robert Solomon   ACT 39 26:22 5:16 Y 105
72. John Wells   49 M45 26:23 5:16 Y 104
73. Victoria Gearside F ACT 21 26:32 5:18 Y 103
74. Karen Daniels F ACT 41 W40 26:33 5:18 Y 102
75. Caroline Campbell F ACT 60 W60 26:50 5:22 Y 101
76. Kevin Chapman   ACT 58 M55 26:51 5:22 Y 100
77. Peter Dunnet   ACT 58 M55 26:55 5:23 Y 99
78. Emma Robinson F ACT 22 26:58 5:23 Y 98
79. Prue Bradford F ACT 43 W40 27:02 5:24 Y 97
80. Nick Blackaby   ACT 48 M45 27:06 5:25 Y 96
81. Daniel Sharman   ACT 26 27:08 5:25 Y 95
82. Jamie Macgregor   ACT 48 M45 27:15 5:27 Y 94
83. Christopher Lang   ACT 51 M50 27:44 5:32 Y 93
84. Margaret McSpadden F ACT 55 W55 27:52 5:34 Y 92
85. Rad Leovic   ACT 75 M75 27:55 5:35 Y 91
86. Gareth Richards   ACT 26 28:09 5:37 Y 90
87. Doug Fry   ACT 63 M60 28:29 5:41 Y 89
88. Ineka Booth F NSW 13 U14 29:05 5:49 Y 88
89. Robyn Booth F NSW 51 W50 29:17 5:51 Y 87
90. Adam Sheather   ACT 34 29:25 5:53 Y 86
91. Sophie Bagnall F ACT 14 U16 29:45 5:57 Y 85
92. Evelyn Sommer F ACT 52 W50 29:47 5:57 Y 84
93. Bernadette Flannery F ACT 48 W45 30:17 6:03 Y 83
94. Julie Rey F ACT 29 33:47 6:45 Y 82
95. David Flannery   ACT 49 M45 33:53 6:46 Y 81
96. Josephine Kulesz F ACT 52 W50 37:10 7:26 Y 80
97. Venkat Iyer   ACT 50 M50 39:49 7:57 Y 79
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019