Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 12th February 2002
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Jason Chalker   ACT 27 16:06 3:13 Y 50
2. David Osmond   ACT 27 16:15 3:15 Y 49
3. David Quayle   ACT 26 16:43 3:20 Y 48
4. David Brickhill-Jones   ACT 21 16:55 3:23 Y 47
5. Tim Sawkins   NSW 37 17:01 3:24 Y 46
6. Vincent Craig   ACT 35 17:34 3:30 Y 45
7. David Slattery   NSW 38 17:40 3:32 Y 44
8. Anthony Millgate   ACT 30 17:49 3:33 Y 43
9. Steve Bradford   ACT 47 M45 17:51 3:34 Y 42
10. Anthony Scott   ACT 39 17:54 3:34 Y 41
11. Nathan Glarvey   23 18:10 3:38 Y 40
12. Scott Imhoff   ACT 23 18:15 3:39 Y 39
13. Peter James   ACT 40 M40 18:19 3:39 Y 38
14. Hugh Jorgensen   ACT 36 18:41 3:44 Y 37
15. Bruce Graham   ACT 40 M40 18:43 3:44 Y 36
16. Mick Corlis   ACT 42 M40 18:46 3:45 Y 35
17. Robert Ey   ACT 42 M40 18:54 3:46 Y 34
18. Michael Derlacki   ACT 28 18:57 3:47 Y 33
19. Julien Wicks   ACT 23 19:00 3:48 Y 32
20. Grant Williams   ACT 35 19:09 3:49 Y 31
21. Rod Pickering   ACT 36 19:18 3:51 Y 30
22. Oskar Booth   NSW 19 U20 19:19 3:51 Y 29
23. Glenda Regan F ACT 36 W35 19:30 3:54 Y 50
24. Fiona Jorgensen F ACT 43 W40 19:46 3:57 Y 49
25. Pete Bartholomew   ACT 36 19:57 3:59 Y 28
26. Alan Towill   ACT 52 M50 20:01 4:00 Y 27
27. Robbie Costmeyer   ACT 55 M55 20:13 4:02 Y 26
28. Richard White   ACT 18 U20 20:19 4:03 Y 25
29. Jim White   ACT 52 M50 20:33 4:06 Y 24
30. Christine Pauling F ACT 40 W40 20:34 4:06 Y 48
31. Darren Southwell   ACT 18 U20 20:34 4:06 Y 23
32. Graham Burke   ACT 55 M55 20:39 4:07 Y 22
33. Andrew Sutcliffe   NSW 48 M45 20:46 4:09 Y 21
34. Heath Pearce   ACT 28 20:48 4:09 Y 20
35. Charlie Modrak   ACT 52 M50 20:59 4:11 Y 19
36. Doug Limbrick   ACT 58 M55 21:00 4:12 Y 18
37. Annette Sugden F QLD 39 W35 21:03 4:12 Y 47
38. Thomas Wright   ACT 12 U14 21:08 4:13 Y 17
39. Allison Jones F ACT 25 21:10 4:14 Y 46
40. Roger Pilkington   ACT 43 M40 21:27 4:17 Y 16
41. Brian Wenn   ACT 53 M50 21:39 4:19 Y 15
42. Pat Slattery   NSW 37 21:43 4:20 Y 14
43. Clemmie Thompson F ACT 19 U20 21:49 4:21 Y 45
44. Ian Boyd   ACT 49 M45 21:50 4:22 Y 13
45. Jeff Collins   NSW 49 M45 21:53 4:22 Y 12
46. Michelle Lomas-Travers F NSW 36 W35 22:11 4:26 Y 44
47. Robert (Senior) Ewin   ACT 52 M50 22:14 4:26 Y 11
48. Neil Boden   ACT 51 M50 22:21 4:28 Y 10
49. Carla Zijlstra-Evans F ACT 32 22:38 4:31 Y 43
50. Cathy Montalto F ACT 49 W45 22:51 4:34 Y 42
51. Roy Jones   ACT 59 M55 22:54 4:34 Y 9
52. Lloyd Donnelly   ACT 49 M45 23:06 4:37 Y 8
53. Andrew Gardner   ACT 37 23:07 4:37 Y 7
54. Peter Trotter   ACT 66 M65 23:08 4:37 Y 6
55. Dave Hobson   ACT 53 M50 23:14 4:38 Y 5
56. Les Gearside   ACT 51 M50 23:14 4:38 Y 4
57. Bill Laing   ACT 34 23:15 4:39 Y 3
58. Jacqui Clynes F ACT 22 23:29 4:41 Y 41
59. Ewen Thompson   ACT 44 M40 23:30 4:42 Y 2
60. Kathleen Bleakley F ACT 30 23:33 4:42 Y 40
61. Charles Wood   ACT 28 23:35 4:43 Y 1
62. Graeme Small   ACT 60 M60 23:38 4:43 Y
63. Michael Harris   ACT 34 23:40 4:44 Y
64. Karen Burton F ACT 36 W35 23:44 4:44 Y 39
65. Jon Donovan   ACT 39 23:45 4:45 Y
66. Emily Gearside F ACT 22 23:46 4:45 Y 38
67. Belinda Allison F ACT 28 23:48 4:45 Y 37
68. Ken Gowans   ACT 49 M45 23:52 4:46 Y
69. Samantha Wright F ACT 14 U16 23:55 4:47 Y 36
70. Kaaren Sutcliffe F NSW 44 W40 24:03 4:48 Y 35
71. Shannon Jones F ACT 22 24:10 4:50 Y 34
72. Robert Solomon   ACT 38 24:21 4:52 Y
73. Mick Charlton   ACT 50 M50 24:29 4:53 Y
74. Michael P Brown   ACT 42 M40 24:34 4:54 Y
75. Charmaine Knobel F ACT 49 W45 24:37 4:55 Y 33
76. Leah Afiabo F ACT 40 W40 24:41 4:56 Y 32
77. Dave Watson   ACT 45 M45 24:44 4:56 Y
78. Bryan McCarthy   ACT 56 M55 24:48 4:57 Y
79. Will Foster   ACT 57 M55 24:50 4:58 Y
80. Mary Ann Busteed F ACT 53 W50 25:08 5:01 Y 31
81. Tim Wright   ACT 50 M50 25:12 5:02 Y
82. Jim McLean   ACT 43 M40 25:18 5:03 Y
83. Geoff Barker   ACT 57 M55 25:19 5:03 Y
84. Stacey Potter F ACT 24 25:24 5:04 Y 30
85. Caroline Campbell F ACT 59 W55 26:02 5:12 Y 29
86. Phil Toomey   ACT 55 M55 26:15 5:15 Y
87. Felix Booth   NSW 16 U18 26:20 5:16 Y
88. Nick Blackaby   ACT 47 M45 26:28 5:17 Y
89. Prue Bradford F ACT 42 W40 26:38 5:19 Y 28
90. Rae Palmer F ACT 54 W50 26:45 5:21 Y 27
91. Margaret McSpadden F ACT 54 W50 26:57 5:23 Y 26
92. Doug Fry   ACT 62 M60 27:27 5:29 Y
93. Leanne Dunn F ACT 37 W35 27:34 5:30 Y 25
94. Victoria Gearside F ACT 20 28:20 5:40 Y 24
95. John Bienkiewicz   ACT 21 28:54 5:46 Y
96. Robert Downes   46 M45 29:24 5:52 Y
97. Alan Norden   ACT 57 M55 30:36 6:07 Y
98. Elena Sutcliffe F NSW 11 U12 30:44 6:08 Y 23
99. Gabrielle Wright F ACT 54 W50 31:03 6:12 Y 22
100. Fran Meatheringham F ACT 41 W40 31:15 6:15 Y 21
101. Rachel Tolhurst F ACT 24 31:34 6:18 Y 20
102. Ineka Booth F NSW 12 U14 32:38 6:31 Y 19
103. Julie Rey F ACT 28 33:13 6:38 Y 18
104. Roman Szeremeta   ACT 56 M55 34:39 6:55 Y
105. Kerstin Weber F ACT 32 34:40 6:56 Y 17
106. Mikaela Emerton F ACT 16 U18 38:22 7:40 Y 16
107. Venkat Iyer   ACT 49 M45 40:44 8:08 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019