Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 5th March 2002
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Osmond   ACT 27 16:05 3:13 Y 50
2. David Quayle   ACT 26 16:17 3:15 Y 49
3. Craig Core   19 U20 16:31 3:18 Y 48
4. David Brickhill-Jones   ACT 21 16:34 3:18 Y 47
5. Anthony Scott   ACT 39 16:37 3:19 Y 46
6. Tim Sawkins   NSW 37 16:40 3:20 Y 45
7. Vincent Craig   ACT 35 16:42 3:20 Y 44
8. Nick Walshe   ACT 23 16:56 3:23 Y 43
9. Danny O'Dea   ACT 40 M40 16:59 3:23 Y 42
10. David Slattery   NSW 38 17:08 3:25 Y 41
11. Peter James   ACT 41 M40 17:12 3:26 Y 40
12. Anthony Evans   ACT 32 17:27 3:29 Y 39
13. Bruce Graham   ACT 40 M40 17:30 3:30 Y 38
14. Steve Bradford   ACT 47 M45 17:33 3:30 Y 37
15. Scott Imhoff   ACT 23 17:49 3:33 Y 36
16. Trevor Jacobs   ACT 50 M50 17:59 3:35 Y 35
17. Nathan Glarvey   23 18:02 3:36 Y 34
18. John Woodall   SA 44 M40 18:22 3:40 Y 33
19. Mick Corlis   ACT 42 M40 18:40 3:44 Y 32
20. Paul Considine   ACT 41 M40 18:48 3:45 Y 31
21. Richard White   ACT 18 U20 18:55 3:47 Y 30
22. Michael Derlacki   ACT 29 19:02 3:48 Y 29
23. Fiona Jorgensen F ACT 43 W40 19:28 3:53 Y 50
24. Peter Cullen   ACT 38 19:29 3:53 Y 28
25. Colin Bridge   QLD 57 M55 19:39 3:55 Y 27
26. Jason McCrae   ACT 29 19:47 3:57 Y 26
27. Allison Jones F ACT 25 19:48 3:57 Y 49
28. Michael Daly   ACT 46 M45 19:50 3:58 Y 25
29. Lachlan Innes   19:52 3:58 Y 24
30. Robbie Costmeyer   ACT 55 M55 19:57 3:59 Y 23
31. Alan Towill   ACT 52 M50 20:12 4:02 Y 22
32. Kristen Connell F ACT 27 20:23 4:04 Y 48
33. Charlie Modrak   ACT 52 M50 20:30 4:06 Y 21
34. Ross Calder   ACT 25 20:34 4:06 Y 20
35. Pat Slattery   NSW 37 20:38 4:07 Y 19
36. Ewen Thompson   ACT 44 M40 20:41 4:08 Y 18
37. Doug Limbrick   ACT 58 M55 20:41 4:08 Y 17
38. Roger Pilkington   ACT 43 M40 20:46 4:09 Y 16
39. Ian Boyd   ACT 49 M45 20:48 4:09 Y 15
40. Alex Gosman   ACT 45 M45 20:49 4:09 Y 14
41. Brian Wenn   ACT 53 M50 20:51 4:10 Y 13
42. Ian Leves   ACT 49 M45 21:00 4:12 Y 12
43. Graham Zalewska-Moon   62 M60 21:03 4:12 Y 11
44. Ken White   ACT 48 M45 21:12 4:14 Y 10
45. Thomas Wright   ACT 12 U14 21:19 4:15 Y 9
46. Robert (Senior) Ewin   ACT 52 M50 21:43 4:20 Y 8
47. Alex Hoggins   21:57 4:23 Y 7
48. Cathy Montalto F ACT 49 W45 22:04 4:24 Y 47
49. Andrew Gardner   ACT 37 22:07 4:25 Y 6
50. Richard Lucas   ACT 50 M50 22:10 4:26 Y 5
51. Karen Burton F ACT 36 W35 22:17 4:27 Y 46
52. Carla Zijlstra-Evans F ACT 32 22:29 4:29 Y 45
53. Belinda Allison F ACT 28 22:43 4:32 Y 44
54. Dave Watson   ACT 45 M45 22:52 4:34 Y 4
55. Andrew Copp   ACT 38 22:54 4:34 Y 3
56. Michael Gosman   ACT 9 U10 22:57 4:35 Y 2
57. Jacqui Clynes F ACT 22 23:01 4:36 Y 43
58. Nicole Dickson F ACT 25 23:02 4:36 Y 42
59. Ken Gowans   ACT 49 M45 23:08 4:37 Y 1
60. Shane Radnell   ACT 30 23:15 4:39 Y
61. Carol Baird F ACT 52 W50 23:20 4:40 Y 41
62. Les Gearside   ACT 51 M50 23:23 4:40 Y
63. David Booth   NSW 54 M50 23:29 4:41 Y
64. Dave Hobson   ACT 53 M50 23:31 4:42 Y
65. Jeff Collins   NSW 49 M45 23:34 4:42 Y
66. Shannon Jones F ACT 22 23:39 4:43 Y 40
67. Kerry West F ACT 24 23:42 4:44 Y 39
68. Jon Donovan   ACT 39 23:52 4:46 Y
69. Kathleen Bleakley F ACT 30 23:58 4:47 Y 38
70. Robert Solomon   ACT 38 24:06 4:49 Y
71. Stacey Potter F ACT 24 24:09 4:49 Y 37
72. Jon Stanhope   ACT 50 M50 24:29 4:53 Y
73. Mick Charlton   ACT 50 M50 24:33 4:54 Y
74. Jela Zotovic F ACT 40 W40 24:36 4:55 Y 36
75. Miriam McCarthy F ACT 45 W45 24:42 4:56 Y 35
76. Bryan McCarthy   ACT 56 M55 24:42 4:56 Y
77. Prue Bradford F ACT 42 W40 24:48 4:57 Y 34
78. Charmaine Knobel F ACT 49 W45 25:03 5:00 Y 33
79. Adam Bower   25:24 5:04 Y
80. Jim McLean   ACT 43 M40 25:41 5:08 Y
81. Steve Pasfield   25:44 5:08 Y
82. Rachel Dickinson F 25:49 5:09 Y 32
83. Caroline Campbell F ACT 59 W55 26:15 5:15 Y 31
84. Margaret McSpadden F ACT 55 W55 26:40 5:20 Y 30
85. Kevin Chapman   ACT 58 M55 26:42 5:20 Y
86. Geoff Barker   ACT 57 M55 26:52 5:22 Y
87. Robert Downes   46 M45 26:52 5:22 Y
88. Leanne Dunn F ACT 38 W35 27:02 5:24 Y 29
89. Ann Dawson F ACT 43 W40 27:16 5:27 Y 28
90. Alan Norden   ACT 57 M55 28:32 5:42 Y
91. Nick Blackaby   ACT 47 M45 28:39 5:43 Y
92. Helen Mains F ACT 26 29:43 5:56 Y 27
93. Gai Webster F ACT 47 W45 29:47 5:57 Y 26
94. Gabrielle Wright F ACT 54 W50 30:00 6:00 Y 25
95. Julie Rey F ACT 28 32:35 6:31 Y 24
96. Craig Freeman   ACT 44 M40 32:44 6:32 Y
97. Peter Waddell   ACT 71 M70 34:21 6:52 Y
98. Venkat Iyer   ACT 49 M45 38:22 7:40 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019