Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Relays

Parliament House Relays - Questacon (1.8k)
Tuesday, 10th December 2002
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Darien Williams   ACT 18 U20 4:58 2:45 Y
2. David Quayle   ACT 27 5:01 2:47 F
3. Martin Dent   ACT 23 5:02 2:47 Y
4. Nick Walshe   ACT 24 5:09 2:51 Y
5. Christopher Williams   ACT 16 U18 5:10 2:52 Y
6. Tom Quayle   ACT 27 5:12 2:53 F
7. Gerard Ryan   ACT 42 M40 5:20 2:57 Y
8. Petros Davidiadis   ACT 34 5:24 3:00 F
9. David Osmond   ACT 28 5:25 3:00 Y
10. Adrian Sheppard   ACT 32 5:26 3:01 Y
11. Anthony Perry   ACT 38 5:27 3:01 Y
12. Alex Carder   ACT 15 U16 5:31 3:03 F
13. James Southgate   ACT 14 U16 5:32 3:04 Y
14. Paul Imhoff   ACT 27 5:32 3:04 Y
15. Scott Imhoff   ACT 24 5:33 3:05 Y
16. Philip Curran   ACT 15 U16 5:35 3:06 F
17. Glenn Paterson   ACT 35 5:37 3:07 Y
18. Allan McGlew   ACT 14 U16 5:39 3:08 Y
19. Noni Couper F ACT 19 U20 5:44 3:11 Y
20. Joy Terry F NSW 34 5:44 3:11 Y
21. Andrew Bishop   ACT 31 5:44 3:11 Y
22. Leanne Laajoki F ACT 28 5:48 3:13 Y
23. Mick Corlis   ACT 43 M40 5:54 3:16 Y
24. Steve Bradford   ACT 48 M45 5:55 3:17 Y
25. Justin Neale   ACT 27 5:57 3:18 F
26. Ray Ellett   5:57 3:18 F
27. Stuart Bardsley   ACT 6:01 3:20 F
28. Trevor Jacobs   ACT 50 M50 6:02 3:21 Y
29. Brad Archer   6:05 3:22 F
30. David Baldwin   ACT 36 6:07 3:23 Y
31. George Pagotelis   VIC 6:07 3:23 F
32. Chris Buxton   31 6:10 3:25 F
33. Anna Neumaier F ACT 15 U16 6:12 3:26 Y
34. John Raadts   6:12 3:26 F
35. Jared Henry   ACT 28 6:13 3:27 Y
36. Shaun Elmers   6:14 3:27 F
37. Gary Rolfe   ACT 34 6:16 3:28 Y
38. Airlie Chalmers F 6:17 3:29 F
39. Jeremy Allen   ACT 40 M40 6:19 3:30 F
40. Sam Beever   6:19 3:30 F
41. Craig Wisdom   ACT 42 M40 6:24 3:33 Y
42. Jubin Roomiani   14 U16 6:24 3:33 F
43. Andrew Arundel   6:24 3:33 F
44. Melissa Tipping F 6:25 3:33 F
45. Pete Bartholomew   ACT 37 6:26 3:34 Y
46. Lucy Whyte F NSW 12 U14 6:33 3:38 Y
47. Jessamy Hosking F ACT 19 U20 6:35 3:39 Y
48. Robbie Costmeyer   ACT 55 M55 6:36 3:40 Y
49. Charlie Modrak   ACT 53 M50 6:36 3:40 Y
50. Clayton Morgan   14 U16 6:36 3:40 F
51. Christine Pauling F ACT 41 W40 6:37 3:40 Y
52. James Hall   ACT 12 U14 6:37 3:40 F
53. Andrew Brown   ACT 29 6:37 3:40 F
54. Anna Quayle F ACT 27 6:37 3:40 F
55. Garry Stevens   ACT 33 6:37 3:40 F
56. Ken White   ACT 49 M45 6:39 3:41 Y
57. Justin Masters   6:39 3:41 F
58. Alan Lloyd   6:40 3:42 F
59. Mark Bellchambers   6:41 3:42 F
60. Lea Edwards F ACT 33 6:42 3:43 Y
61. Ross Calder   ACT 26 6:46 3:45 Y
62. Nick Carter   14 U16 6:46 3:45 F
63. Jim White   ACT 53 M50 6:47 3:46 Y
64. Martin Hicks   14 U16 6:47 3:46 F
65. Kate Griffiths F ACT 15 U16 6:48 3:46 F
66. Doug Limbrick   ACT 59 M55 6:49 3:47 Y
67. James Berry   14 U16 6:49 3:47 F
68. Claire Raadts F ACT 29 6:50 3:47 F
69. Ken Eynon   ACT 56 M55 6:51 3:48 Y
70. Susannah Churchill F ACT 25 6:52 3:48 Y
71. Ewen Thompson   ACT 45 M45 6:53 3:49 Y
72. Alex Nankivell   NSW 17 U18 6:53 3:49 Y
73. Michelle Greenwood F ACT 41 W40 6:54 3:50 Y
74. Graeme Cameron   ACT 46 M45 6:55 3:50 F
75. David Whyte   NSW 52 M50 6:59 3:52 Y
76. James Ward   14 U16 7:00 3:53 F
77. Dimitry Mihalakis   14 U16 7:00 3:53 F
78. Billy Griffiths   ACT 13 U14 7:00 3:53 F
79. Alan Thorpe   7:00 3:53 F
80. Robin Waring   14 U16 7:02 3:54 F
81. Julie M Quinn F ACT 30 7:06 3:56 Y
82. Duncan Wigley   14 U16 7:08 3:57 F
83. Charles Anderson   7:09 3:58 F
84. Denise Bretschneider F 7:09 3:58 F
85. Alison Sargeant F ACT 27 7:10 3:58 F
86. Ian Leves   ACT 50 M50 7:11 3:59 Y
87. Cecilia Shlegel F ACT 32 7:14 4:01 Y
88. Pam Muston F NSW 42 W40 7:15 4:01 Y
89. Tom Arbaut   13 U14 7:17 4:02 F
90. Jason Lee   31 7:17 4:02 F
91. Cathy Montalto F ACT 50 W50 7:23 4:06 Y
92. Niall Stoddart   7:23 4:06 F
93. Jennifer Birtles F 7:25 4:07 F
94. Sue Kleven F 7:27 4:08 F
95. Roderick Siebel   7:29 4:09 F
96. Ross Brodie   7:30 4:10 F
97. Jess Brent   14 U16 7:31 4:10 F
98. Anthea Wykes F ACT 32 7:32 4:11 F
99. Jack Flynn   14 U16 7:32 4:11 F
100. Anthony Scott   ACT 40 M40 7:34 4:12 Y
101. Ian McDonnell   7:35 4:12 F
102. Sam Rhinehart F 7:39 4:15 F
103. Jim Smith   7:41 4:16 F
104. Elise Gruber F 7:43 4:17 F
105. Sarah Withers F 7:43 4:17 F
106. Michael P Brown   ACT 42 M40 7:46 4:18 Y
107. Maggie Kauffman F 29 7:47 4:19 F
108. Dave Hobson   ACT 54 M50 7:48 4:20 Y
109. Jen Dalton F ACT 32 7:49 4:20 F
110. Matt Gadzinski   28 7:49 4:20 F
111. Steve Hicks   7:50 4:21 F
112. Sarah Belfield F ACT 27 7:53 4:22 F
113. Meredith Leigh F 31 7:58 4:25 F
114. Millie Brent F 8:01 4:27 F
115. Naomi Hedgecoe F ACT 24 8:05 4:29 F
116. Greg Hosking   ACT 9 U10 8:06 4:30 Y
117. Oliver Wiederkehr   14 U16 8:07 4:30 F
118. Tim Potter   8:07 4:30 F
119. Kevin Chapman   ACT 58 M55 8:11 4:32 Y
120. Clive Glover   ACT 62 M60 8:12 4:33 Y
121. Ley Kingdom   8:12 4:33 F
122. Prue Bradford F ACT 43 W40 8:16 4:35 Y
123. Beth Guernsey F ACT 50 W50 8:19 4:37 F
124. Marea England F 8:22 4:38 F
125. Katie Dimon F ACT 24 8:27 4:41 F
126. Ken Hogg   ACT 35 8:28 4:42 F
127. Margaret McSpadden F ACT 55 W55 8:30 4:43 Y
128. Evie Cuthbertson F 8:35 4:46 F
129. Rhod McDonald   8:46 4:52 F
130. Rad Leovic   ACT 75 M75 8:54 4:56 Y
131. Doug Fry   ACT 63 M60 8:55 4:57 Y
132. David Bryant   9:10 5:05 F
133. Julie Rey F ACT 29 9:32 5:17 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021