Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Winter Series
Winter Series (4k)
Saturday, 3rd May 2003
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Brian Livingston
ACT
25
13:15
3:18
F
2.
Michael Hosking
ACT
17
U18
13:28
3:22
Y
3.
Christopher Williams
ACT
16
U18
14:20
3:35
Y
4.
Paul Smith
ACT
34
14:41
3:40
F
5.
Anthony Haber
ACT
25
14:52
3:43
F
6.
Allan McGlew
ACT
14
U16
14:54
3:43
Y
7.
Scott Imhoff
ACT
24
15:05
3:46
Y
8.
Liam Templeton
NSW
15
U16
15:09
3:47
Y
9.
John Boden
ACT
13
U14
15:17
3:49
F
10.
Anna Neumaier
F
ACT
15
U16
15:50
3:57
Y
11.
Jillian Hosking
F
ACT
15
U16
15:58
3:59
Y
12.
Mark Shepherd
ACT
18
U20
16:12
4:03
Y
13.
Patrick Burke
ACT
32
16:17
4:04
Y
14.
Alex Nankivell
NSW
17
U18
16:18
4:04
Y
15.
Jane Livingstone
F
ACT
35
W35
16:21
4:05
F
16.
Philip Turini
NSW
14
U16
16:22
4:05
Y
17.
Peter Thomson
ACT
42
M40
16:24
4:06
F
18.
Chris Simms
ACT
11
U12
16:31
4:07
F
19.
Emily Glover
F
NSW
15
U16
16:31
4:07
Y
20.
Lucy Whyte
F
NSW
12
U14
16:34
4:08
Y
21.
Megan Kehoe
F
ACT
17
U18
16:41
4:10
Y
22.
Ian Boyd
ACT
50
M50
17:00
4:15
Y
23.
Patrick Templeton
NSW
17
U18
17:01
4:15
Y
24.
Charlie Modrak
ACT
53
M50
17:03
4:15
Y
25.
Miriam McCarthy
F
ACT
46
W45
17:05
4:16
Y
26.
Dominique Wilson
F
ACT
14
U16
17:20
4:20
Y
27.
Andrea Ilakovac
F
ACT
19
U20
17:23
4:20
F
28.
Andrew Sutcliffe
NSW
49
M45
17:31
4:22
F
29.
Heath Pearce
ACT
29
17:44
4:26
Y
30.
Declan Wilson
ACT
10
U12
17:51
4:27
Y
31.
Sophie Vardos
F
ACT
15
U16
17:53
4:28
Y
32.
Murray Chalker
ACT
35
17:58
4:29
F
33.
Julie Lawford
F
ACT
14
U16
17:58
4:29
F
34.
Catherine Carmody
F
NSW
13
U14
17:59
4:29
Y
35.
Jim White
ACT
53
M50
18:12
4:33
Y
36.
Peter Hosking
ACT
11
U12
18:27
4:36
Y
37.
Graham Burke
ACT
56
M55
18:31
4:37
Y
38.
Robert Ey
ACT
43
M40
18:31
4:37
Y
39.
Margaret Klee
F
ACT
42
W40
18:32
4:38
Y
40.
Will Foster
ACT
58
M55
18:38
4:39
F
41.
Andrea Comer
F
ACT
10
U12
19:11
4:47
Y
42.
Adam Robinson
ACT
29
19:23
4:50
F
43.
Melissa McClusky
F
ACT
32
19:29
4:52
F
44.
Cecilia Shlegel
F
ACT
32
19:40
4:55
F
45.
Bryan McCarthy
ACT
57
M55
19:47
4:56
Y
46.
Michael P Brown
ACT
43
M40
20:04
5:01
Y
47.
Bernadette Sainsbury
F
ACT
12
U14
20:09
5:02
F
48.
Sonja Taylor
F
ACT
11
U12
20:10
5:02
Y
49.
Ian Leves
ACT
50
M50
20:16
5:04
Y
50.
Kelly Armstrong
F
NSW
27
20:24
5:06
Y
51.
Kathleen Bleakley
F
ACT
31
20:29
5:07
F
52.
Carol Baird
F
ACT
53
W50
20:43
5:10
Y
53.
Christina Ivansson
F
ACT
16
U18
21:14
5:18
F
54.
Helen Halls
F
ACT
38
W35
21:18
5:19
F
55.
Karen Daniels
F
ACT
42
W40
21:25
5:21
Y
56.
Carol Robinson
F
ACT
52
W50
21:37
5:24
F
57.
Michelle Whybrow
F
ACT
26
21:51
5:27
Y
58.
Elyssa Comer
F
ACT
13
U14
21:58
5:29
F
59.
Chris Comer
ACT
37
21:59
5:29
Y
60.
Linda Lenton
F
ACT
53
W50
21:59
5:29
F
61.
Richelle Brutnell
F
22:02
5:30
F
62.
Megan Haylock
F
ACT
38
W35
22:38
5:39
F
63.
Alan Norden
ACT
58
M55
23:45
5:56
Y
64.
Nick Blackaby
ACT
48
M45
25:05
6:16
Y
65.
Alex Mesher
ACT
10
U12
26:36
6:39
Y
66.
Nick Mesher
ACT
42
M40
26:36
6:39
Y
67.
Peter Trotter
ACT
67
M65
26:46
6:41
Y
68.
Val Bland
F
ACT
54
W50
34:48
8:42
Y
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.97 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2024 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 23 Apr 2024