Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Winter Series
Pipe Flat International 3.5 k (3.5k)
Saturday, 22nd April 1995
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Chris Sainsbury
ACT
18
U20
11:24
3:15
2.
Damien Dwyer
ACT
19
U20
11:57
3:24
3.
Andrew Sutcliffe
NSW
41
M40
12:11
3:28
4.
Kevin Bonnett
ACT
33
12:16
3:30
5.
Corey Tucker
ACT
16
U18
12:18
3:30
6.
Peter Murphy
ACT
47
M45
12:19
3:31
7.
Angela Slaven
F
12:38
3:36
8.
Richard George
ACT
21
12:39
3:36
9.
Geoff Monro
NSW
29
12:47
3:39
10.
Michael Wain
ACT
13
U14
13:10
3:45
11.
Graeme Sproule
ACT
29
13:17
3:47
12.
Ian Leves
ACT
42
M40
13:19
3:48
13.
Michael McCamley
NSW
16
U18
13:32
3:52
14.
Fiona Jorgensen
F
ACT
36
W35
13:44
3:55
15.
Tony Wain
ACT
44
M40
14:00
4:00
16.
Jim White
ACT
46
M45
14:10
4:02
17.
Brian McGlynn
ACT
32
14:11
4:03
18.
Brian Gleeson
ACT
46
M45
14:12
4:03
19.
Steve Knight
ACT
37
14:19
4:05
20.
Nigel Coldrick
ACT
36
14:40
4:11
21.
Charlie Modrak
ACT
45
M45
14:44
4:12
22.
Bruce Goodspeed
14:49
4:14
23.
Teresa Thororgood
F
14:54
4:15
24.
John Henry
ACT
41
M40
14:56
4:16
25.
Lee Griffiths
15:08
4:19
26.
Shane Whipp
ACT
12
U14
15:38
4:28
27.
Michael Henry
13
U14
15:39
4:28
28.
Laurie Robinson
ACT
46
M45
15:47
4:30
29.
Murray Sinfield
12
U14
16:00
4:34
30.
Judi Edwards
F
ACT
47
W45
16:07
4:36
31.
Jenny Hefford
F
ACT
43
W40
16:11
4:37
32.
Ken Eynon
ACT
49
M45
16:17
4:39
33.
Greg Gilbert
ACT
44
M40
16:21
4:40
34.
Phoebe Walsh
F
ACT
12
U14
16:26
4:41
35.
Arrin Chapman
ACT
13
U14
16:57
4:50
36.
Adam Robinson
ACT
22
17:04
4:52
37.
Peter Sinfield
ACT
35
17:14
4:55
38.
Terry Scott
ACT
47
M45
17:15
4:55
39.
Maree Coldrick
F
ACT
35
W35
17:20
4:57
40.
Damien Wain
ACT
11
U12
17:33
5:00
41.
Judi Walsh
F
ACT
42
W40
18:07
5:10
42.
Leonie Smith
F
25
18:10
5:11
43.
Lawrence Pashley
18:12
5:12
44.
Gillian Boyd
F
ACT
42
W40
18:17
5:13
45.
Scotty Preston
NSW
26
18:22
5:14
46.
Michelle Preston
F
18:23
5:15
47.
Alexandra Kilpatrick
F
ACT
12
U14
18:44
5:21
48.
Carol Robinson
F
ACT
44
W40
18:48
5:22
49.
Jill Brown
F
NSW
45
W45
18:50
5:22
50.
Sophie Walsh
F
ACT
9
U10
19:05
5:27
51.
Emma Whipp
F
ACT
10
U12
19:11
5:28
52.
Megan Whipp
F
ACT
14
U16
19:17
5:30
53.
Barbara Bayliss
F
ACT
46
W45
19:52
5:40
54.
Nathan Whipp
ACT
8
U10
20:16
5:47
55.
Beryl Lowry
F
NSW
48
W45
20:35
5:52
56.
Chris Smee
F
ACT
41
W40
20:53
5:58
57.
Rick Hatcher
NSW
47
M45
20:56
5:58
58.
Peter Freeman
ACT
48
M45
23:23
6:40
59.
David McCamley
NSW
52
M50
23:42
6:46
60.
Tara McCamley
F
NSW
14
U16
23:42
6:46
61.
Robert Woodrow
ACT
51
M50
24:02
6:52
62.
Joanne Woodrow
F
ACT
20
24:18
6:56
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.98 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021