Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Relays

Parliament House (New) Relays only M < 6 min F< 7 min (1.63k)
Saturday, 3rd December 1994
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Andrew Kringas   ACT 20 4:30 2:45
2. Antony Liddell   ACT 18 U20 4:35 2:48
3. John Muir   ACT 29 4:36 2:49
4. Glenn Paterson   ACT 27 4:37 2:49
5. Rodney Higgins   ACT 27 4:38 2:50
6. Katsuya Toyoshima   ACT 19 U20 4:38 2:50
7. Gerard Barrett   ACT 37 4:38 2:50
8. Danny O'Dea   ACT 32 4:39 2:51
9. Erwin McRae   ACT 18 U20 4:40 2:51
10. David Osmond   ACT 20 4:40 2:51
11. R Grant   4:41 2:52
12. Mark Silins   ACT 31 4:41 2:52
13. Justin Winton   ACT 26 4:41 2:52
14. A Perrt   4:43 2:53
15. Cade McTaggart   ACT 19 U20 4:45 2:54
16. Simon Foxhill   ACT 16 U18 4:47 2:56
17. Jason Chalker   ACT 20 4:49 2:57
18. Damien Dwyer   ACT 18 U20 4:55 3:00
19. Gavin Reynolds   4:55 3:00
20. Bob Wright   ACT 35 4:56 3:01
21. Lisa Ondieki F 4:56 3:01
22. Peter James   ACT 33 4:57 3:02
23. Jim Owen   ACT 44 M40 4:58 3:02
24. Chris Butler   ACT 15 U16 4:59 3:03
25. John Muir   ACT 29 5:00 3:04
26. Simon Hill   ACT 19 U20 5:01 3:04
27. John Neil   VIC 42 M40 5:01 3:04
28. Luke Grattan   ACT 24 5:09 3:09
29. Ian Towill   ACT 46 M45 5:10 3:10
30. Stuart Shaw   ACT 17 U18 5:12 3:11
31. Hugh Ford   ACT 35 5:13 3:12
32. David Grattan   ACT 27 5:13 3:12
33. Matthew O'Dwyer   ACT 15 U16 5:15 3:13
34. Michelle O'Rourke F ACT 25 5:15 3:13
35. Des Brown   ACT 47 M45 5:16 3:13
36. Michael McCamley   NSW 15 U16 5:17 3:14
37. Brett Jones   ACT 5:20 3:16
38. John Bos   ACT 24 5:21 3:16
39. Peter Murphy   ACT 46 M45 5:21 3:16
40. Glenn Coward   ACT 35 5:22 3:17
41. Elaine Cooper F ACT 35 W35 5:22 3:17
42. Bob Lowry   NSW 47 M45 5:23 3:18
43. Dave McClelland   ACT 36 5:23 3:18
44. Liam Stakelum   ACT 14 U16 5:25 3:19
45. Garry Lee   ACT 41 M40 5:27 3:20
46. T Argue   5:30 3:22
47. Garry Hand   ACT 49 M45 5:30 3:22
48. Nikki Stranger F 5:30 3:22
49. Geoff Morrison   5:31 3:23
50. M Walters   5:31 3:23
51. Martin Bye   ACT 14 U16 5:33 3:24
52. Kent Williams   ACT 50 M50 5:33 3:24
53. Joy Terry F NSW 26 5:33 3:24
54. Claire Fraser F ACT 15 U16 5:34 3:24
55. Jodette Reid F NSW 15 U16 5:34 3:24
56. Luke Tierney   17 U18 5:36 3:26
57. Miriam Bankovsky F ACT 17 U18 5:37 3:26
58. Dale Chatwin   QLD 37 5:38 3:27
59. Geoff Monro   NSW 29 5:38 3:27
60. Declan Trott   5:40 3:28
61. Erin Lenon F NSW 14 U16 5:40 3:28
62. Peter Sinfield   ACT 34 5:41 3:29
63. Michael Wain   ACT 12 U14 5:41 3:29
64. Eamonn Moloney   ACT 45 M45 5:42 3:29
65. Tracey Donohoe F ACT 14 U16 5:42 3:29
66. Debbie Hoare F 5:42 3:29
67. Kathy Southgate F ACT 38 W35 5:44 3:31
68. Chris Nunn   5:45 3:31
69. Peter Johnson   ACT 28 5:46 3:32
70. Ingrid Landau F ACT 14 U16 5:46 3:32
71. Russell Shanahan   ACT 20 5:47 3:32
72. Roger Amey   5:48 3:33
73. James Bromhead   ACT 34 5:48 3:33
74. Ian Johnson   ACT 47 M45 5:48 3:33
75. Peter Clayden   5:49 3:34
76. Dave Hobson   ACT 46 M45 5:50 3:34
77. Alan Williams   ACT 47 M45 5:50 3:34
78. Bob Lowry   NSW 47 M45 5:51 3:35
79. Jim Tucker   ACT 44 M40 5:52 3:35
80. Carol Ey F ACT 35 W35 5:52 3:35
81. Anthony Perry   ACT 30 5:55 3:37
82. Bryan Thomas   ACT 53 M50 5:56 3:38
83. Stephen Crane   ACT 42 M40 5:57 3:39
84. Roy Jones   ACT 51 M50 5:57 3:39
85. Graeme Budd   5:58 3:39
86. Richard Lucas   ACT 42 M40 5:58 3:39
87. Charlie Modrak   ACT 45 M45 5:58 3:39
88. Alicia Donohoe F ACT 14 U16 5:58 3:39
89. Melinda Ford F ACT 16 U18 5:58 3:39
90. Lea Edwards F ACT 25 6:01 3:41
91. Dior Foxhill F ACT 14 U16 6:05 3:43
92. Jennifer Beer F NSW 13 U14 6:07 3:45
93. Louise Fox F ACT 13 U14 6:07 3:45
94. Emma Terwiel F 15 U16 6:07 3:45
95. Shane Bennetts F 6:08 3:45
96. Linda Lenton F ACT 45 W45 6:08 3:45
97. Kerri Vaughan F ACT 33 6:10 3:46
98. Terri Barker F 6:11 3:47
99. Annette Sugden F QLD 32 6:14 3:49
100. Lucie Richards F ACT 15 U16 6:17 3:51
101. Annette McNeill F ACT 6:27 3:57
102. Amanda Ozolins F ACT 16 U18 6:27 3:57
103. Rachel English F ACT 13 U14 6:30 3:59
104. Jo Cullen F QLD 46 W45 6:31 3:59
105. Judi Edwards F ACT 47 W45 6:38 4:04
106. Fran Harris F ACT 53 W50 6:40 4:05
107. Sue Wood F ACT 30 6:40 4:05
108. Rita Windle F 6:41 4:06
109. Miriam De Rignes F ACT 40 W40 6:43 4:07
110. Annette Sugden F QLD 32 6:46 4:09
111. Natalie Adam F ACT 30 6:51 4:12
112. Sue Counsel F ACT 54 W50 6:58 4:16
113. Anna Skaramuca F 6:58 4:16
114. Susan Hobson F ACT 36 W35 6:59 4:17
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021