Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (4k)
Tuesday, 11th February 2003
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Paul Imhoff   ACT 28 12:20 3:05 Y 50
2. David Osmond   ACT 28 12:57 3:14 Y 49
3. Nick Walshe   ACT 24 13:09 3:17 Y 48
4. Adrian Sheppard   ACT 32 13:23 3:20 Y 47
5. Anthony Evans   ACT 33 13:40 3:25 Y 46
6. Stuart Doyle   ACT 36 13:49 3:27 Y 45
7. Anthony Scott   ACT 40 M40 13:58 3:29 Y 44
8. Anthony Millgate   ACT 31 14:01 3:30 Y 43
9. Scott Imhoff   ACT 24 14:06 3:31 Y 42
10. Trevor Jacobs   ACT 51 M50 14:12 3:33 Y 41
11. Bruce Graham   ACT 41 M40 14:12 3:33 Y 40
12. Ben Wisbey   ACT 25 14:26 3:36 Y 39
13. Oskar Booth   NSW 19 U20 14:36 3:39 Y 38
14. Steve Bradford   ACT 48 M45 14:41 3:40 Y 37
15. Anton Delac   ACT 23 14:56 3:44 Y 36
16. James Wilson   14:57 3:44 Y 35
17. Milton Valentine   ACT 49 M45 14:59 3:44 Y 34
18. Peter Zygadlo   ACT 36 15:12 3:48 Y 33
19. Scott Gurney   ACT 34 15:14 3:48 Y 32
20. Vaughan Barlow   ACT 31 15:16 3:49 Y 31
21. Glenda Regan F ACT 37 W35 15:18 3:49 Y 50
22. Lex Lambeck   ACT 28 15:23 3:50 Y 30
23. Bob Harlow   ACT 55 M55 15:25 3:51 Y 29
24. Michael Whipp   ACT 50 M50 15:25 3:51 Y 28
25. Ross Gregg   ACT 42 M40 15:28 3:52 Y 27
26. Colin Bridge   QLD 57 M55 15:34 3:53 Y 26
27. Peter Maher   ACT 42 M40 15:38 3:54 Y 25
28. Robbie Costmeyer   ACT 56 M55 15:44 3:56 Y 24
29. Bruce Norton   NSW 26 15:46 3:56 Y 23
30. Thomas Lane   NSW 48 M45 15:49 3:57 Y 22
31. Damien Green   ACT 37 15:55 3:58 Y 21
32. Peter Kenna   ACT 27 15:57 3:59 Y 20
33. Michael Derlacki   ACT 29 15:59 3:59 Y 19
34. Graham Burke   ACT 56 M55 16:01 4:00 Y 18
35. Charlie Modrak   ACT 53 M50 16:04 4:01 Y 17
36. Brendan Anderson   ACT 38 16:06 4:01 Y 16
37. Alan Towill   ACT 53 M50 16:09 4:02 Y 15
38. Nicolette Buddle F ACT 25 16:11 4:02 Y 49
39. Peter James   ACT 41 M40 16:14 4:03 Y 14
40. Fiona Jorgensen F ACT 44 W40 16:15 4:03 Y 48
41. Jason McCrae   ACT 30 16:24 4:06 Y 13
42. Hugh Ford   ACT 43 M40 16:25 4:06 Y 12
43. Hugh Jorgensen   ACT 37 16:25 4:06 Y 11
44. Ken Black   ACT 48 M45 16:29 4:07 Y 10
45. Roger Pilkington   ACT 44 M40 16:36 4:09 Y 9
46. Carla Zijlstra-Evans F ACT 33 16:40 4:10 Y 47
47. Jim White   ACT 53 M50 16:44 4:11 Y 8
48. Brian Wenn   ACT 54 M50 16:47 4:11 Y 7
49. Jeff Gardner   ACT 37 16:53 4:13 Y 6
50. Allison Jones F ACT 26 16:56 4:14 Y 46
51. Karen Burton F ACT 37 W35 16:59 4:14 Y 45
52. Miriam McCarthy F ACT 46 W45 17:05 4:16 Y 44
53. Patrick Kluth   ACT 34 17:32 4:23 Y 5
54. Richard Lucas   ACT 51 M50 17:38 4:24 Y 4
55. Susie Kluth F ACT 30 17:40 4:25 Y 43
56. Karl Rodins   NSW 26 17:41 4:25 Y 3
57. Ian Leves   ACT 50 M50 17:41 4:25 Y 2
58. Dave Watson   ACT 46 M45 17:50 4:27 Y 1
59. Sophie Barker F ACT 16 U18 17:53 4:28 Y 42
60. Neil Boden   ACT 52 M50 18:00 4:30 Y
61. Geoffrey Wardrobe   ACT 46 M45 18:07 4:31 Y
62. David Holmes   ACT 44 M40 18:13 4:33 Y
63. Michelle Wells F ACT 31 18:16 4:34 Y 41
64. Lauren Haber F ACT 24 18:21 4:35 Y 40
65. Alix King F ACT 26 18:27 4:36 Y 39
66. Belinda Allison F ACT 29 18:38 4:39 Y 38
67. Judi Edwards F ACT 55 W55 18:41 4:40 Y 37
68. Maria Hancock F ACT 40 W40 18:56 4:44 Y 36
69. Peter Trotter   ACT 67 M65 18:57 4:44 Y
70. Jill Reich F ACT 41 W40 18:59 4:44 Y 35
71. Nigel Coldrick   ACT 44 M40 18:59 4:44 Y
72. Greg Clarke   ACT 39 19:00 4:45 Y
73. David Booth   NSW 55 M55 19:03 4:45 Y
74. Rachel Dickinson F 19:19 4:49 Y 34
75. Nick Hamilton   ACT 28 19:21 4:50 Y
76. Scott Yates   ACT 32 19:22 4:50 Y
77. Michael P Brown   ACT 43 M40 19:22 4:50 Y
78. Dave Hobson   ACT 54 M50 19:27 4:51 Y
79. Samantha Whybrow F ACT 27 19:36 4:54 Y 33
80. Mark Spill   ACT 51 M50 19:47 4:56 Y
81. Erica Watson F ACT 14 U16 19:48 4:57 Y 32
82. David Hogg   ACT 59 M55 19:48 4:57 Y
83. Bryan McCarthy   ACT 57 M55 19:58 4:59 Y
84. Geoff Barker   ACT 58 M55 20:01 5:00 Y
85. Cathy Montalto F ACT 50 W50 20:22 5:05 Y 31
86. Charmaine Knobel F ACT 50 W50 20:26 5:06 Y 30
87. Christopher Lang   ACT 51 M50 20:32 5:08 Y
88. Jim McLean   ACT 44 M40 20:36 5:09 Y
89. Kevin Chapman   ACT 59 M55 20:49 5:12 Y
90. Caroline Campbell F ACT 60 W60 20:58 5:14 Y 29
91. Keith Fox   NSW 37 21:07 5:16 Y
92. Janelle Parks F ACT 43 W40 21:14 5:18 Y 28
93. Claire Stevens F ACT 17 U18 21:28 5:22 Y 27
94. Robert Ey   ACT 43 M40 21:35 5:23 Y
95. Nick Blackaby   ACT 48 M45 21:46 5:26 Y
96. Prue Bradford F ACT 43 W40 21:51 5:27 Y 26
97. Jeff Collins   NSW 50 M50 22:08 5:32 Y
98. Ian Boyd   ACT 50 M50 22:36 5:39 Y
99. Robyn Booth F NSW 51 W50 22:41 5:40 Y 25
100. Doug Fry   ACT 63 M60 23:25 5:51 Y
101. John Bienkiewicz   ACT 22 23:38 5:54 Y
102. Michelle Whybrow F ACT 26 23:41 5:55 Y 24
103. Alan Norden   ACT 58 M55 24:13 6:03 Y
104. Ann Dawson F ACT 44 W40 24:33 6:08 Y 23
105. Sophie Bagnall F ACT 14 U16 24:52 6:13 Y 22
106. Gai Webster F ACT 48 W45 24:59 6:14 Y 21
107. Julie Rey F ACT 29 25:02 6:15 Y 20
108. Evelyn Sommer F ACT 52 W50 25:12 6:18 Y 19
109. Yumiko Clifton F ACT 39 W35 25:25 6:21 Y 18
110. Elaine B Slater F ACT 40 W40 25:51 6:27 Y 17
111. Lorraine Stevens F NSW 49 W45 31:09 7:47 Y 16
112. Beryl Lowry F NSW 56 W55 31:09 7:47 Y 15
113. Ineka Booth F NSW 13 U14 31:12 7:48 Y 14
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019