Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Regatta Point 4km (4k)
Tuesday, 11th March 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 34 13:13 3:18 Y 150
2. Mark Shepherd   ACT 23 13:27 3:21 Y 142
3. Bruce Norton   NSW 31 13:54 3:28 Y 135
4. Keith Cassilles Southgate   ACT 20 13:57 3:29 Y 128
5. Matthew Riches   ACT 37 14:04 3:31 Y 122
6. Declan Wilson   ACT 15 U16 14:13 3:33 Y 116
7. Bradley Hetharia   ACT 32 14:15 3:33 Y 110
8. Philip Turini   NSW 19 U20 14:22 3:35 Y 105
9. Christo Dunkley   ACT 14 U16 14:23 3:35 Y 100
10. David Wilson   ACT 47 M45 14:29 3:37 Y 95
11. Simon Claringbold   ACT 48 M45 14:48 3:42 Y 90
12. Anthony Walker   ACT 31 14:51 3:42 Y 86
13. Peter Zygadlo   ACT 41 M40 14:57 3:44 Y 82
14. Robert Dunkley   ACT 15 U16 14:58 3:44 Y 78
15. Steve Nolan   ACT 40 M40 15:05 3:46 Y 74
16. Joy Terry F NSW 39 W35 15:08 3:47 Y 150
17. Peter Johnson   ACT 41 M40 15:13 3:48 Y 70
18. Michael Martin   ACT 42 M40 15:18 3:49 Y 67
19. Anthony Scott   ACT 45 M45 15:20 3:50 Y 64
20. Richard Faulks   ACT 48 M45 15:31 3:52 Y 61
21. Chris Williams   ACT 27 15:35 3:53 Y 58
22. Adrian Kennett   ACT 34 15:46 3:56 Y 55
23. Andrew Morris   ACT 24 15:51 3:57 Y 52
24. Ian McDonald   ACT 45 M45 15:54 3:58 Y 50
25. Hamish Scanlain   ACT 30 15:58 3:59 Y 48
26. James Savill   ACT 37 15:59 3:59 Y 46
27. Rhiannon Brown F ACT 24 16:08 4:02 Y 142
28. Peter Cullen   ACT 44 M40 16:09 4:02 Y 44
29. Michael Kirk   ACT 42 M40 16:14 4:03 Y 42
30. Joshua Torley   ACT 8 U10 16:23 4:05 Y 40
31. Scott Gledhill   ACT 40 M40 16:23 4:05 Y 38
32. Jo Allison F ACT 31 16:27 4:06 Y 135
33. Allison Jones F ACT 31 16:43 4:10 Y 128
34. Christine Pauling F ACT 47 W45 16:48 4:12 Y 122
35. Gordon McGurk   ACT 42 M40 17:06 4:16 Y 37
36. James Minto   ACT 27 17:06 4:16 Y 36
37. Catriona Windsor F ACT 14 U16 17:13 4:18 Y 116
38. Robert Ey   ACT 48 M45 17:15 4:18 Y 35
39. Peter Fogarty   ACT 55 M55 17:19 4:19 Y 34
40. Annie Harper F NSW 13 U14 17:20 4:20 Y 110
41. Mace Neve F ACT 24 17:21 4:20 Y 105
42. Kym Chisholm F ACT 26 17:25 4:21 Y 100
43. Kerrie Bremner F ACT 42 W40 17:42 4:25 Y 95
44. Susan Hobson F ACT 49 W45 17:49 4:27 Y 90
45. Rowan Dunkley   ACT 12 U14 17:58 4:29 Y 33
46. Stephen Awizen   ACT 18:00 4:30
47. Brian Wenn   ACT 59 M55 18:00 4:30 Y 32
48. Jeff Collins   NSW 55 M55 18:06 4:31 Y 31
49. Jessica Imre F ACT 14 U16 18:08 4:32 Y 86
50. Paul Torley   ACT 41 M40 18:08 4:32 Y 30
51. Ian Boyd   ACT 55 M55 18:11 4:32 Y 29
52. Hugh Ford   ACT 48 M45 18:18 4:34 Y 28
53. Pam Muston F NSW 48 W45 18:27 4:36 Y 82
54. Peter Kanowski   ACT 48 M45 18:33 4:38 Y 27
55. Neil Boden   ACT 57 M55 18:40 4:40 Y 26
56. David Holmes   ACT 49 M45 18:44 4:41
57. Terry Levings   ACT 59 M55 18:53 4:43 Y 25
58. Melissa McClusky F ACT 37 W35 18:54 4:43 Y 78
59. Andrew Sutcliffe   NSW 54 M50 19:00 4:45 Y 24
60. Grant McDonald   ACT 50 M50 19:06 4:46 Y 23
61. David Whyte   NSW 57 M55 19:09 4:47 Y 22
62. Peter Caley   ACT 41 M40 19:29 4:52 Y 21
63. Lauren Haber F ACT 29 19:42 4:55 Y 74
64. Wes Snipe   ACT 32 19:44 4:56 Y 20
65. Charlie Modrak   ACT 58 M55 19:47 4:56 Y 19
66. Geoffrey Ledger   ACT 54 M50 20:09 5:02 Y 18
67. Geoffrey Wardrobe   ACT 51 M50 20:19 5:04 Y 17
68. Nigel Wines   ACT 42 M40 20:29 5:07
69. Kayler Torley F ACT 18 U20 20:40 5:10 Y 70
70. Judith Pogson F ACT 45 W45 20:50 5:12 Y 67
71. Stan Awizen   20:52 5:13
72. Meredith Graham F ACT 43 W40 20:58 5:14 Y 64
73. Tanya Jones F ACT 31 20:59 5:14 Y 61
74. Kevin Chapman   ACT 64 M60 21:11 5:17 Y 16
75. Vanessa Palmer F NSW 37 W35 21:14 5:18 Y 58
76. Rae Palmer F ACT 60 W60 21:17 5:19 Y 55
77. Michael P Brown   ACT 48 M45 21:40 5:25 Y 15
78. Mick Charlton   ACT 56 M55 21:45 5:26 Y 14
79. Michael Torley   ACT 13 U14 21:58 5:29 Y 13
80. Lisa Dipaolo F ACT 26 22:01 5:30
81. Mary McDonald F ACT 50 W50 22:02 5:30 Y 52
82. Melissa Mulcahy F NSW 26 22:03 5:30
83. Rob Walter   ACT 32 22:09 5:32 Y 12
84. Heather McDonald F ACT 19 U20 22:21 5:35 Y 50
85. Caroline Campbell F ACT 65 W65 22:26 5:36 Y 48
86. Jayde Agudo F ACT 13 U14 22:31 5:37 Y 46
87. Jamie Macgregor   ACT 53 M50 22:43 5:40
88. Bryan McCarthy   ACT 62 M60 23:07 5:46 Y 11
89. Dave Hobson   ACT 59 M55 23:34 5:53 Y 10
90. Bronyn Booth F 23:37 5:54
91. Vera Vujic F ACT 39 W35 23:51 5:57 Y 44
92. Cecilia Shlegel F ACT 37 W35 24:25 6:06 Y 42
93. James Graham   ACT 52 M50 24:43 6:10 Y 9
94. Sue Paton F ACT 42 W40 25:17 6:19 Y 40
95. Nick Blackaby   ACT 53 M50 25:20 6:20 Y 8
96. Roger Pilkington   ACT 49 M45 27:05 6:46 Y 7
97. Bethany Chadwick F ACT 53 W50 28:02 7:00 Y 38
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021